JÄNISJOKI-MELONTA
Pohjois-Karjalassa, Värtsilässä 18.7.2009
Lähtö Saarion voimalaitosmuseon rannasta klo 12.00.
Melontamatka on 21 km.
Saariosta Vääräkoskelle Jänisjoen rannat ovat viidakkomaisia. Hieman ennen Vääräkoskea joki levenee järvimäiseksi. Vääräkosken voimalaitoksen jälkeen virtaus kuljettaa kepeästi aina Patsolankoskelle asti. Pari kilometriä Patsolankoskelta alaspäin on Myllypuron laavu, jossa Kaurila-Muskon kyläyhdistys myy makkaraa ja virvokkeita.
Saapuminen Majatalo Sinilinnun rantaan n. klo 16.30.
Majatalo Sinilinnussa on illalla Värtsiläpäivien iltamat, jossa riittää tunnelmaa.
Jos Sinulla ei ole omaa kanoottia, voit vuokrata kahden hengen intiaanikanootin varusteineen. Tapahtuman järjestäjiltä voit tiedustella myös majoitusta.
Kanootin vuokra on 50 € sisältäen kanootin ja melojien kuljetuksen lähtöpaikalle.
Voimme järjestää myös omilla kanooteille meloville yhteiskuljetuksen Sinilinnusta lähtöpaikalle 5€ maksua vastaan.
Ilmoittautumiset ja kanootin varaamiset 17.7 klo 12.00 mennessä p. 050 517 7854
Osanottomaksu 10 € /hlö, sis. vakuutuksen
Jänisjoki-melonta
Petri Maksimainen
2
1130
Vastaukset
- kaikesta
on osanotto- kuljetus- ja vuokramaksua, varmaan jotain on jääny vielä mainitsemati?
- kuljetus
20 km päähänkö hirvittää????? joku 50 euroa lienee muualla normaali veloitus?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322259Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749466Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297460Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806305SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825930Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344946HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084600Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1004359Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852026Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310