Sittareita

Täyttä elämää

Kymmenen pelaajan sittarissa hooliin AA. Edeltä lyödään all in ja toinenkin ennen minua lyö all in. Minä peesaan. Ensimmäinen näyttää QQ ja toinen 44. Turnilla 4 ja sittari over.

Seuraavassa viiden hengen sittarissa pääsen pelaamaan voitosta. Hooliin KK ja kaveri lyö all in. Peesailen ja kaveri näyttää 85. Floppiin 8, turniin 5 ja riveriin 5.

Seuraavassa viiden hengen sittarissa olen chipleaderina kahta vastaan. Isona blindinä hooliin A3, jakaja luovuttaa ja pieni blindi maksaa. Floppiin 33K. Yritän houkutella pienen blindin maksamaan lyömällä puolet potista ja onnistun. Turnilla merkityksetön kortti. Pieni blindi voi vain foldata tai mennä all in puolen potin lyöntiini. Hän maksaa ja näyttää KT. Vain kahdella outilla hän joutuu riverille, mutta mikä kortti sieltä tuleekaan: tietysti K.

Pudotan sitten kolmannen ja tämän kaverin kanssa headsupiin. Hooliin AJs, jolla lähden korottamaan. Kaveri rereissaa, mutta en säästele vaan lyön all in. Hän esittää AA, joka tietenkin kestää.

Aina ei voi voittaa.

1

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3412

      Esimerkiksi Phil Ivey voittaa aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      148
      2523
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      180
      1778
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      69
      1613
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1608
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      7
      1051
    6. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      978
    7. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      79
      930
    8. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      925
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      188
      874
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      65
      857
    Aihe