Sittareita

Täyttä elämää

Kymmenen pelaajan sittarissa hooliin AA. Edeltä lyödään all in ja toinenkin ennen minua lyö all in. Minä peesaan. Ensimmäinen näyttää QQ ja toinen 44. Turnilla 4 ja sittari over.

Seuraavassa viiden hengen sittarissa pääsen pelaamaan voitosta. Hooliin KK ja kaveri lyö all in. Peesailen ja kaveri näyttää 85. Floppiin 8, turniin 5 ja riveriin 5.

Seuraavassa viiden hengen sittarissa olen chipleaderina kahta vastaan. Isona blindinä hooliin A3, jakaja luovuttaa ja pieni blindi maksaa. Floppiin 33K. Yritän houkutella pienen blindin maksamaan lyömällä puolet potista ja onnistun. Turnilla merkityksetön kortti. Pieni blindi voi vain foldata tai mennä all in puolen potin lyöntiini. Hän maksaa ja näyttää KT. Vain kahdella outilla hän joutuu riverille, mutta mikä kortti sieltä tuleekaan: tietysti K.

Pudotan sitten kolmannen ja tämän kaverin kanssa headsupiin. Hooliin AJs, jolla lähden korottamaan. Kaveri rereissaa, mutta en säästele vaan lyön all in. Hän esittää AA, joka tietenkin kestää.

Aina ei voi voittaa.

1

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3412

      Esimerkiksi Phil Ivey voittaa aina.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      39
      5047
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      158
      2718
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2262
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      25
      1770
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      79
      1753
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      29
      1657
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1495
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1484
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1448
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1421
    Aihe