mitä se rupee etsimään ku yritän ladata jotain??pitääkö minun ladata joku ohjelma??kertokaa hermot menee ku ei saa mtään ladattua
miten ladata pirate baystä???
mitä v..ttua
26384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
mitään, on laiton sivusto.
aloittajalle ohjelma:
http://www.utorrent.com/?client=utorrent1830
lainkaan TPB:ltä?
Missä sellainen päätös on julkistettu?
"mitä se rupee etsimään ku yritän ladata jotain??pitääkö minun ladata joku ohjelma??kertokaa hermot menee ku ei saa mtään ladattua"
Riippuu käyttöjärjestelmästä.
on loistava käyttis.
joissa integroituna torrentclientti?
Tiny Windows XP, hankittu Thepiratebayn ohjelmistomyymälästä.
kaiken kattava tavaratalo?
tiedä? Laaja valikoima kylläkin.
Nehän ei oo vielä keksineet, miten kopioisivat koneita, se pitää edelleen osata itse varastaa kaupasta.
En ole vielä nähnyt uutta täysimittaista Linux-jakelua, jossa ei torrentclienttiä olisi ollut.
ole sitten mun juttuni.
mukana?
Integroituna. Perusasennuksen jälkeen jos selaimessa aukaisee .torrentin, niin ainakin suosimassani KDE-ikkunoinnissa aukeaa kysely, jossa pyydetään valitsemaan .torrentin avaajaksi yleensä joko KGet tai sitten KTorrent, joka muuten on erinomainen torrent-clientti.
Gnomen torrent-clienttejä en niin hyvin tunne, mutta luultavasti valikoimaa on sielläkin suunnalla kasapäin.
Debianissa on oletuksena Gnome-työpöytä ja valmiina Deluge torrentohjelma. Jostain syystä on tullut käytettyä Ktorrenttia vaikka Delugessa ei ole mitään vikaa.
wintoosassakin, kun pakotamma Microsoftin esiasentamaan Operan.
järjestäytyy:
http://www.jcxp.net/
Opera 10 on kyllä loistava selain.
Ainakin Ubuntussa ja Debianissa on. Löytyy varmasti monesta muistakin.
täältä. Piratismi on rikos. Jos poliisi haluaisi, se saisi IP osoitteesi nytkin selville ja sinut paikallistettua.
Tutustu tekijänoikeuslakiin.
entäpä jos kyseinen henkilö on lataamassa teosto vapaata materiaalia =)
sivusto sitäpaitsi on kyllä ainakin toistaiseksi laillinen, toisin kun joku tossa väitti.
mitään ei saa ladata kysymättä viranomaisilta lupaa.
ja ostettava tuotteet laillisista kaupoista, jotta rahat kohdentuisivat sinne minne ne kuuluvatkin, mm. artisteille, ohjelmien tekijöille.
Noudattamalla tekijänoikeuslakia, osallistut myös rikollisuutta vastustavaan järjestelmään.
Oletko harkinnut muuttavasi Kiinaan, siellä ajatellaan vain kuluttajan parasta.
Suodatusohjelmat estävät pääsyn sivustoille, joita viranomaiset pitävät kiellettyinä.
>ja ostettava tuotteet laillisista kaupoista, jotta rahat kohdentuisivat sinne minne ne kuuluvatkin, mm. artisteille, ohjelmien tekijöille.
Noudattamalla tekijänoikeuslakia, osallistut myös rikollisuutta vastustavaan järjestelmään.<
No miksi mainitsemasi tahot varastavat tyhjissä CD/DVD -levyissä. Niin, no, nehän tekee sen laillisesti.
maa josta tulee suurin osa maailman piraattituotteista joten arvot ovat siellä kohdallaan myös siltä osin.