Matka Meksikoon suunnitteilla ja mietin, että minkä tasoinen hotelli pitäisi vähintäänkin varata, jottei ihan raaskua tule otettua. Mitä olette mieltä noista All Inclucive paketeista? Mit hotellia suosittelette? Matka suuntautuu Playa del Carmeniin.
Majoitus Meksikossa
2
675
Vastaukset
- don juan
Playa del carmenista en osaa sanoa, mutta Puerto Vallartassa riitti kahden tähden luokitus vallan mainiosti. Aamupala ei kuulunut huoneen hintaan, mutta hyvä niin, koska kadulta saa 101%:n varmuudella parempaa/autenttisempaa ruokaa kuin mistään hotellista. Ei kannata varata sitä kalleinta hotellia, vaan ota rohkeasti huone halvimmasta päästä.
Niin ja jos tuo nimimerkki viittaa siihen, että pelkäät pikkuelikoita, niin kannattaa olla varuillaan :) Tarkoitan vaan sitä että olen meksikon reissuillani törmännyt torakkaakiin rumempiin otuksiin, joka kerta.- mxc
Me oltiin Playacarin alueella Riu palace mexicossa ja oli ihana hotelli! Ei mitään negatiivista sanottavaa, hyvää ruokaa, mukava henkilökunta, upea ranta!!! Ja ei näkynyt ötökän ötökkää koko hotellin alueella :-)! Ainoastaan liskoja (niitäkin enemmän Riu tequilan puolella) ja sellaisia pikkuisia söpöjä eläimiä, mitä lie olivatkaan :). Todella siistiä joka puolella. Itse en hotellin ulkopuolellakaan törmännyt mihinkään torakoihin, kokonaisuudessaan koko Playacarin alue oli todella siisti ja hyvinhoidettu. Lähtisin kyllä uudelleen! Tuo meidän hotelli oli 5-tähden hotelli, mutta Riu-ketjulla on alueella useita hotelleja eri tähtiluokituksilla. Palacen asukkaat saivat käyttää kaikkien palveluja, muiden asukkaat saivat käyttää muita kaikkia paitsi Palacea. Kaikki olivat siis all inclusive-hotelleja. Suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1454033Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553454- 2132795
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382702Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282552Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482124- 1281667
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja371656Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1671599Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1051280