Juhannus

Hyvää huomenta!
Raitista päivää kaikille ja mukavaa Juhannuksen odotusta!
Täällä odotettavissa alkoton yöttömän yön juhla. Miten muilla??
8282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kävin jo ostamassa juhannusta varten eli sitä ois tarkoitus juoda joten eiköhän tästä raitis juhannus tule.

Äänestä

Raitis juhannus tulossa, ensimmäiseni koko aikuisiällä. En kuvittele, että alkoholismini häviäsi itsestään juuri sopivasti juhannukseksi... ;)

Äänestä
  • Eka selvä juhannus aikuisena.

    Äänestä

Alaikäisenäpä ei tuonne alkoon oikein pääse, joten ihan energiajuomien parissa aion viettää juhannukseni.

Äänestä

minäkin aion juhannus-juhlaa viettää.
Nolla-prosenttista Nikolaita on varattuna muutama purkillinen,
grillimakkaran seuraksi.

Aika harvassa mullakin aikaisemmin raittiit jussit on, kaksi kertaa oon ollut raskaana ja silloin tietty raittiina, enkä kyllä muutenkaan juopotellut silloin kun lapset oli pienia, että on noita raittiita juhannuksia muutamia ollut aikuisiällä.

Äänestä

raitis juhannus minullakin takana aikuisiällä, mutta nyt tarkoituksena olisi viettää jo toinen peräkanaa. Enpä jaksa kaivella tuolta arkistosta viimevuotisia kirjoituksia, mitä olen tänne kirjoitellut viime jussina, mutta siitä olen varma, että silloin olin raittiina. "Perinnettä" olisi tarkoitus jatkaa :)

Äänestä

Kattelin saksalaisen kauppaketjun alkoholitarjouksia. Jotenkin kieroa, että alkoholipitoiset pannaan tarjoukseen juuri juhannuksen alla...

Päädyin limskaan, joka myös oli tarjouksessa.

Ruokapuoli on vielä hakusessa, mutta juomat siis valittu.
Ei makkaraa, josta en tykkää, mutta ehkä katkarapusalaatti ja joku kasvispiiras?

Äänestä
  • Nolot, jos o paksun ni sit ei voi mitää.. sit vaa nukkumaa, tai kuskiks! mut muute, mäki oo 13 ja oli iha lärvät, varmaa paras juhannus ikin.. en mää yleens juo ku viikoloppusi kyl : DD mut sano vaa et iha pälli o jos ei juod uskal !!!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


raittiina kirjoitti:

Hyvää huomenta!
Raitista päivää kaikille ja mukavaa Juhannuksen odotusta!
Täällä odotettavissa alkoton yöttömän yön juhla. Miten muilla??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu