Tietääkö kukaan minkä arvoisia on My Little Pony mukit vuodelta 1986?
Mukit ovat posliinia ja hyväkuntoisia. Ei ole edes naarmuja.
Ponien nimet ovat Fizzy ja Buttons.
My Little Pony mukit 1986
7
2457
Vastaukset
- turokki
kyllä niistä pari euroa voin pulittaa. saa tytölle mukavan lahjan.
- ehdokas__
Mistäpäin olet? jotta tietäisin mitä mukeista pystyn tarjoamaan, jos joudun postimaksutkin maksamaan. Mielellää kyl hakisin jos lähel turkuu ois.
- turokki
voisin laittaa osoitteen mihin vastata jos olet myymässä. [email protected]
- Fizzy ja Buttons
Löysin nuo kaksi mukia Kirppikseltä 1 € kpl hintaan. Kotona huomasin vuosiluvut pohjassa ja olisin vaan halunnut tietää onko noilla jo keräily arvoa.
Kun vanhemmat muumimukit vaan ovat jo aika arvokkaita.
Itse olen Kotkasta.
Toistaiseksi taidan pitää nuo mukit hyllyllä koristeena.- turokki
juu.. tietysti ollaan ostamassa kun on tarjolla :) itellä kans yksi muki ja buttons lautanen. myös kirppis löytöjä. ja ihan lapsena saatu muki. muumi mukeilla on vaan niin paljon enemmän kysyntää.. sehän hinnan tekee.. omistan myös pari maija mehiläis mukia, 1985 on leimassa..? on kans ihan huvittavia..
- Lungitar
Niillä on keräily arvoa melko paljon. Hyväkuntoisista pyydetään huuto.netissä noin 10-20 euroa :) Ovat melko harvinaisia löytää, harvinaisempia kuin itse ponit!
- Hipsutin
Kannattaa kysellä noista arvoista ihan itse suomalaiselta ponifoorumilta,
elikkäs täältä:
http://www.rikos.net/mlpforum/index.php
Ennenkun voit kysellä, sinun pitää rekistöröityä sinne ;)
Ihan vierailijanakin voit selailemalla löytää keskustelua niistä mukeista.
Mielestäni mukien yms. arvot ovat 5 eurosta ylöspäin. Riippuu tietenkin ihan kunnosta sekä kuinka harvinainen muki kyseessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1994346
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611647
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331343Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581327Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10879Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696