Meganessani kytkin ottaa juuri kiinni siinä kohtaa missä pitääkin, mutta vain tasasella ja alamäessä saa nostaa enemmän ettei valu taaksepäin eli ottaa aika ylhäällä vasta hyvin kiinni ja mitään luistoa en ole havainnut kytkimessä...
Voisiko se ns. automaattisäätäjä olla rikki vaijerissa joka muistaakseni on konehuoneessa kytkinrivan kohdalla? Uusi vaijeri maksaa rellulla 115 euroa kiristimen kaa... Onko kellään vastaanvanlaista kokemusta megun kytkimestä?
Onko millanen vaihtaa kytkin tähän meguun?
Autoni on siis -99 facelift 1.9 DTI megu.
Kiitos asiallisista vastauksista jo etukäteen!
Kytkinvaijerin automaattikiristäjä
kyselevä
1
333
Vastaukset 1
- asentaja..
Noinhan se käyttäytyy kun automaattisäätimen varat on lopussa.
Kytkimen vaihto edessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521043Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll20955Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl504821- 48776
- 45702
- 37649
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE180589Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59558Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550