nyt tarttis saada jostain uudet renkaat lastenvaunuihin ja tarttis olla ilmakumipyörät. Koitin katella noita eri maahantuojia mutta mistään ei tunnu tietoa löytyvän. Osaisko joku kokemuksesta kertoa mistä löytyis ja tuleeko kovin kalliiksi, 4 pyörää tarviin.
osaako joku auttaa?
-83
73794
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Netistä löytyy www.vauva-lehti.fi ja www.kaksplus.fi kirppisosastoja, joihin voit jättää ostetaan-ilmoitukseksi tai tsekata myydään-palstat. Huuto.netissä on myös myytävänä huutokauppaperiaatteella kaikenlaista kamaa. Minun mielestäni kyllä vaunuliikkeiden kautta voi ostaa/tilata kaikenlaisia rattaiden ja vaunujen renkaita, joten käypä tai soita lastentarvike-liikkeisiin.
Renkaat, uutena varsinkin, ovat kyllä aika kalliit. Kannattaisi siis huomioida vaunuja ostaessa että renkaat ovat kunnossa: halvalla saattaa saada hyvät vaunut, joihin tarvitsee "vain" hankkia uudet renkaat.. ja yllättäen vaunujen kokonaishinta nouseekin melko isoksi, halvemmalla olisi saanut vaunut, joiden hinta on korkeampi, mutta joissa kaikki osat on kunnossa, renkaatkin.
mun veikka teki tuhoja naapurin parivuotta vanhoihin rattaisiin ja nyt tarvii korvata ne, naapuri väitti että maksavat 100€ ja en oikei niele sitä!!
Terve oletko koittanut kysellä asiaa lastentarvikkeesta sielä ainakin emmaljunga rattaiden ilmakumipyörät kipaleelta maksavat 25 eur joten kyllä se kalliiksi tulee.(Lastentarvikkeella on omat nettisivut ja sinne voit lähettää kysymyksesi saat rattaisiin koskeviin kysymyksiin asiantuntijan neuvot joihin on sitten helppo nojata mahdollisessa korvausasiassa).
Myydään: Ilmakumirenkaat (mh/posti) - 24.3.2004
Brion ilmakumirenkaat. Halkaisija 30 cm. Vanne harmaa. Vähän käytetyt eli todella hyväkuntoiset. Myös sisäkumit ovat ehjät. Myydään tarpeettomina. Hp 65 euroa.
Helena
[email protected]
mh/posti
Helena,
Käyvätkö renkaat Brio Kombiin?
Onko akseli noissa 10mm, jos halkaisija on 30cm?
Siis joku on kaupannut renkaita vuonna 2004. Mahtaako olla enää ajankohtainen.
ilmoittaa vaunujen merkki ja vuosimalli jotta joku osaa auttaa ja voit lähtee jostain kyseleen niitä. Ei emmaljungan pyörät varmaankaan käy brioon jnejne..
Sitten kun tiiät nuo tiedot etsit jälleenmyyjän ja soitat ja kysyt onko saatavilla. Tai laitat nettiin ilmoituksen että ostat sellaiset. Voin kertoo että renkaat voi helpostikin maksaa satasen.