Spekulaatioista huolimatta näyttää pysyvän aika hyvin menoveden hinta aisoissa. Alhaisin ennuste keväisissä keskusteluissa näytti olevan n. 1,2 erkkiä, mutta Polttoaine.net:n mukaan näyttää olevan enimmäkseen jopa alle 1,1. Paitsi jossain järvialueiden ihmemestoissa. Eli eipä näytä pahalta.
Dieselistä nyt tietysti oli kyse, bensallahan nyt kukaan matkaveneilijä ei ajele. Se on mökkiveneiden ja uistelijoiden kamaa se.
Dieselistä nyt tietysti oli kyse, bensallahan nyt kukaan matkaveneilijä ei ajele. Se on mökkiveneiden ja uistelijoiden kamaa se.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ja kyllä sinun arvelu meni taas pieleen sillä kyllä hinnat ovat läheinnä 1,3-1,4 euron pintaa eli menovesi maksaa tosi paljon. Mutta diesel on halpaa eli 1 euro on läpi valtakunnan.
http://polttoaine.net/index.php?cmd=20halvinta
bensakoneella joten nuo 1,3 ja siitä ylöspäin hinnat on vain pelleporukalle.
dieselkoneella, ne on traktoreita ja rekkoja varten. Taidan ostaa tästä uuden retkiveneen kun näyttää saavan puoleen hintaan: http://www.vinces.fi/fin/v/nor-tech-3900-07-pyynti-n-250-000e
Juu ja köyhät nokipatapellet voivat nyt mennä kyykkyyn. Juu, nyt.
Kyllä se sun 1 pyttyisellä yanmarilla varustettu mädäntynyt ruumisarkku antaa oikeuden näin tiukalle mielipiteelle. Joutuiko muuten kovasti anelemaan sossusta avustusta, että olis edes varaa päästä satama-altaasta pihalle?
paatteja, kuten Azimutin sivuilla näytettyjä. Eipä näy olevan bensakoneita niissä...
Ja totesin, että siinähän se, pensakoneella varustettu isohko matkaveneeni, mikä on tarjonnut suurta iloa vuosien varrella.
jotkut katselee ja jotkut ajelee. Minä taidan kuulua siihen ajelevaan ryhmään..