Olen järkyttyneenä seurannut kuvia kaukkareista ja susista näissä kenneleissä missä susia otetaan kiinni ja koirien annetaan tappaa niitä. Tätä ennen sutta ruokitaan että se voimistuu ja jotkut nartut jätetään jalostukseen. Aivan sairasta!!! Taitaa olla venäjällä aika heppoiset käsitykset inhimillisestä elämästä!
Vastaukset 6
- Hukka-Musti
Mikä on periaatteena tuossa tekstissäsi? Eli tarkoitatko susien, koirien vai molempien joutuvan liikaa kärsimään, vai tarkoitatko sellaisen jalostuslinjan pitämisen lemmikkinä olevan aivan sairasta?
- etenkin venäläiset
Mistä lähtien jalostus on ollut synonyymi eläinrääkkäykselle? Siitä tuossa on kyse ei mistään muusta!
- Hukka-Musti
etenkin venäläiset kirjoitti:
Mistä lähtien jalostus on ollut synonyymi eläinrääkkäykselle? Siitä tuossa on kyse ei mistään muusta!
Voi susiparkoja.
- pikku-pervo
Hukka-Musti kirjoitti:
Voi susiparkoja.
.....Sun on niin helvetin helppoa naureskella,kun ei ole reikiä OMASSA NAHKASSASI!!!!
- fsdfsdf
ja missähän tälläistä matskua on? youtubessa vai missä? linkkiä??
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362032
- 41630
- 40593
- 42480
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60470- 61469
- 45450
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6427Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14423- 40411