Kärhön lehdille on ilmestynyt harmaita laikkuja. Tuntuu, että tauti leviäsi koko kasviin vartta myöten. Olen suihkuttanut ja pyyhkinyt lehtiä. Autaako se vai pitääkö koko kasvi hävittää??
Kärhö ja homesieni tai muu
2
888
Vastaukset
- kärhöfani
todennäköisesti kyseessä on härmä siihen saa ostaa myrkkyä taimimyymälöistäyms. tai kokeilla omaa vaaratonta myrkkyä 1 litra vettä 2 tl ruokasoodaa ja 2tl mäntysuopaliuosta olen uusinut käsittelyn noin 4 tai 5 kertaa viikon välein ja kärhöt ovat nyt hyvässä kasvussa ja kohta kukkivat.
ei tarvi siis hävittää onnea kokeiluunAion kokeilla tuota antaamaasi ohjetta. Kärhö alkaa kukkia, nuppuja on kovasti ja on kai aphina. Kuten monet sanovat, ensi kiinnostaa isot kärhöt ja sen jälkeen pienemmät..
Katsotaa:-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....2029704Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!
🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen394470Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan
Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht1214016Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!
Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu1073898- 2193567
Päivän Riikka: Valmet Automotive aloittaa jättimäiset muutosneuvottelut
😭😭😭😭😭😭😭 Tämäkin vielä, Brutukseni. Että ei olisi Suomen historian pahimmat työttömyysluvut riittäneet, niin Riik362974Rakastan sua mutten uskalla jutella sulle
Kumpa sä näkisit tämän viestin❤️ Kaipaan sua vaikka oot välillä ihan lähellä mutten saa sanottua sulle enää mitään. Ujos1561537Mihin rakastuin sinussa?
Rakastuin siihen, miten katsoit minua Rakastuin siihen, miten hymyilit minulle Rakastuin siihen, kuinka hyväksi sait its741422- 901224
Anssi Heikkilä umpirehellisenä - Rankka yö TTK-yllätystippumisen jälkeen!
Minkä parin tai kenen olisi mielestäsi pitänyt tippua TTK:sta? Tämä oli kyllä todellinen yllätys, että Mira Luoti ja A151181