Voiko juhannusseuroja kuunnella netissä?
Maitoisten juhannusseurat
Jaruselski
217441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
hankasalmen juhannusseurat: www.jarviradio.fi
Ei netti lähetystä
Vähemmän olisi silloin eksytystä.
Seurat oli hyvät...
nettiradio.net/maitoinen
kiitos
Maitoisista tulee aina mieleen eräs keski-ikäinen lestadiolaisnainen, joka juhannusseuroissa seksuaalisväirtteisesti kuolasi perääni. Olen siis nainen myös, nuori olin silloin.
Todella kiusalliset muistot Maitoisista!
Jos tuo on totta, lienee ollut jollain lailla psyykkisesti häiriintynyt tapaus. Onhan uskovaisissa heitäkin.
Ällöttävintä mitä voi tapahtua on, että nainen kuolaa naisen perään. Minulla on kokemuksia vl-naisesta, jonka seksuaalisen häirinnän kohteeksi jouduin kotipaikkakunnallani.
Minulle tulee Maitoisista mieleen se kun poikamme oli siellä leirillä ja joutui erään miespuolisen ohjaajan tirkistelyn kohteeksi.
Hyvät oli seurat. Kannattaa olla kuulolla lauantainakin!
Hyvät??? Oliko raamatuntutkimus tuonut esiin jotain uutta, josta kerrottiin?
http://nettiradio.net/maitoinen/#
Kyllä voi. nettiradio.net/maitoinen
Miksi toistat jo kaksi tuntia aiemmin kerrottua?
Mitä väliä, voiko?
http://nettiradio.net/maitoinen
mitäpä iloa on täällä netteiradion linkistä kun ohjelma kuitenkin on "sisäpiiritietoa"
Pe 20.6. 17 Maitoisten juhannusseurat, tarkemmat ajat Päivämiehessä, Maitoisten leirikeskus
La 21.6. 12 Maitoisten juhannusseurat, tarkemmat ajat Päivämiehessä, Maitoisten leirikeskus
Rakas hyvä etsivä-xx!!
Tieto ei todellakaan ole sisäpiiritietoa vaan avointa kaikille, tieto tosin on pitkälti käytännön syistä siirretty Päivämieheen, mutta kyseisen lehden saa tilata kaikki ja paikalle on kaikki tervetulleita.
Eikö Pe 20.6. klo 17:00 etiäpäin ja
La 21.6. klo 12:00 etiäpäin ole aika paljon tietoa.
Mitä Päivämiehestä löytyy niin siellä on kirjoitettu puhujat ja tarkemmin eroteltuna puheiden ajat ja väliajat, mitkä eivät ole niin oleellisia kuin aloitus ajat.
Rohkeasti vain mukaan kuuntelemaan Jumalan Sanaa, mikä on mielestäni paljon parempi tapa viettää juhannusta, mitä kuullut muiden vietosta.
Jos tarkoitus on, että täälläkin toivotusti kuunneltaisiin olisi kuitenkin parempi, että ajat löytyisi samana päivänä samasta välineestä eli netistä. Kellonajat lähinnä. Nääs kun perheelliset laittavat ruokaakin ja syövät, ei ihan onnistu niin, että koittaa arvailla milloinkahan siellä on ajateltu tauot. Lehti eli paperi ainakin omalta osaltani on ja pysyy siellä kirjastossa. Suviseurojen osalta tilanne on parempi on netissäkin katsottavissa. Usempikin puhe siinä pilkkoutuu alusta tai lopusta, mutta ei mahda mitään. Eikä sellaiset, joiden perhe ei ole vanhoillislestadiolaisia lähde mihinkään huitelmeaan yksikseen ainakaan juhannuksena. Perhe-elämä ei vain ole sellaista.
Toki on niin, että asioita hoidellaan vapaaehtoistoimintana, niitä nettisivujakin. Mutta jos se suinkin oliisi mahdollista se palvelisi niitä jotka eivät ole etnisiä lestadiolaisia.