Tunnustus / silminnäkijä.

omatunto sanoo.

Tästä otsisikosta: kaikki sen alla ja ylläokeviin keskusteluihin viitten. Oletko nähnyt jotain mistä et ole voinut puhua mutta epäilet mahdollisesti rikoksen olevan tapahtunut?.

Oletko tehnyt jotain mikä kaduttaa nyt jälkeenpäin muttet kehtaa sitä tunnustaakkaan. Esim "Äitija Isä Ivalossa Anteeksi minä sen 50€ vein enikä veljeni". Tai "Mopopoika Turusta, törmäsin siniseen autoosi parkkipaikalla 22.06-2009 rautatieasemalla mutten jäänyt paikalle, koska pelkäsin seuraamuksia"

Nimen ja henkilötietojen julkistaminen lienee laitonta. joten kirjoitathan anonyymisti vaikka kuvaillen paikkaa ja aikaa. Kuitenkin niin, ettei poliisille kuuluvat asiat kuulu tähän aiheseen.

Voit myös kirjoittaa jos vaikka näit autovarkauden, ehhä ryöstön tai pahoinpitelyn. tai vaikka moittia jonkun törkeästi autolla ajavan ajoneuvon tapaa ilman rekisteri tunnuksia yms.

Onko omatunnollasi jotain?.

1

652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HEH..

      Puhdas omatunto on ylellisyyttä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      4
      3693
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      193
      3599
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      128
      3340
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3312
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      20
      2176
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1768
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      31
      1506
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1461
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      90
      1383
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1323
    Aihe