terppa viherpeukalot,
tulipa tässä mieleen yksi päivä että jos haluaisi askarrella itse yrttisavukkeita niin mitä lehtiä kannattaisi alkaa kuivailemaan?
en suinkaan puhu nyt laittomista substansseista enkä kaipaa mitään huumaavaa vaikutusta, vaan ihan jotain joka maistuisi hyvälle ja ehkä jotain hyväätekeviä vaikutuksia niin kuin useilla yrteillä on.
samalla saa mielellään vinkata mistä näitä kyseisiä rehuja sitten voi ostella, minun neliöilläni ei paljoa omia kasvatella.
Yrttisavukkeet
4
2795
Vastaukset
- olis yks
lievästi rauhoittava vaikutus.Jos yskittää, niin leskenlehdestä kääritään sätkä, en ole koskaan koittanut kuitenkaan.
- pimp ernel
- Indonesialaiseen
Tapaan maustettua savuketta siten, että murskaatte huhmaressa joitakin mauste neilikan kukkia ja saatu ruskea rouhe sekoitetaan savukkeen tupakan kanssa.
Kannattaa koikeilla ensin hyvin varoen sillä savukkesta tulee tosi tömäkkää.
Maku on ensiksi hieman outo, mutta tuoksu on erinomaisen hieno.
Makuun tottuu aikaa myöden ja sanovat neilikalla olevan joitain terveysvaikutuksiakin, mene ja tiedä!
- tulipahan sanottua
Leskenlehti todellakin auttaa yskään ja irrottaa limaa, mutta siinä on maksaa vaurioittavia ja syöpää aiheuttavia ainesosia. Niin että jos käyttää leskenlehteä niin kannattaa käyttää pieniä määriä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1283756Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va151727Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos161566Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2991419Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181396Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi361306Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti16974Kapiainen siviiliesimies, Herra suuri Herra
Sotilaana kyvytön, johtajana munaton ja kotona tossun alla. Se on upseerin uran tuen pää, seinään ajo. Mutta aina löytyy73963Väärä pää tutustumiseen
Mikä ihme on, että miehet haluavat ensimmäisenä sänkyyn? Onko nykyään niin helppo saada nainen peittojensa alle.. tai pä127934Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties60839