onko kellään kokemusta tämän hotellin all inclusive ruokailuista. ollaan tammikuussa lähdössä kysieseen hotelliin. olis hyvä tietää kannaatko otaa all inclusive vai puolihoito.
ponderosa teneriffa
3
1037
Vastaukset
- hyvältä...
Olen syönyt Ponderosassa vain aamiaista, mutta harkitsisin kolme kertaa ennen kuin sitoutuisin syömään kaikki ateriani hotellin pienessä ravintolassa. Playa de las Americas on täynnä erinomaisia kohtuuhintaisia ravintoloita, joten miksi kukaan haluaisi ilmaantua joka päivä tietyllä kellonlyömällä SAMAAN paikkaan syömään?
Meillä oli taannoin Playa Blancassa Lanzarotella kahden viikon matkalla ensimmäinen viikko puolihoidolla ja toinen sitten vaan aamiaisilla ja ulkoruokinnalla. Hotelli oli hyvätasoinen, eikä sen kummemmin aamiais- kuin illallispöydästäkään puuttunut mitään. Joillekkin tuonkaltainen järjestely sopii. Olin itse silloin polvileikkauksen jälkeen "keppipotilas", joten eipä tarvinnut lähteä kylälle köpöttelemään. Muuten olen kyllä kanssasi samaa mieltä, että ruokapaikkoja noissa kohteissa on runsaasti ja hintataso varsinkin kaupungeissa edullinen.
Ainakin tässä Playa Blancan hotellissa oli joka ilta erilaiset pöperöt, eli ei siihen ainakaan viikossa leipääntynyt. Kovasti tykättiin ja toisella viikolla Sotiksen klapi jo taipui pieneen kävelymatkaan rannan kalaravintoloihin.
En tunne Ponderosaa palveluineen, mutta tuo edellä kerrottu noin yleistasolla.
Jollekin päiväaikaan paljon saarella liikkuvalle puolihoito voi silti olla ihan passeli ratkaisu. Esim. yksin matkustavalle voi olla melkoinen kynnys mennä itsekseen illalla syömään. Elämäntilanteita on moniaoliko hotelli muuten hintansa väärti. minkälaiset välimatkat ympäristöön.
ei olla aiemmin käyty teneriffalla, kun mies on enempi ingles fani.
allinclusive kiinnosti sen takia , kun huomasimme tammikuussa kanarialla ruokailun kallistuneen, vaikka välillä teimme itse.
rahaa meni rutkasti enemmin, mitä allinclusive ponderosassa maksaa.
olishan se helppoa ainakin tuon miehen mielestä, hän kun ei pitkiä matkoja jaksa kävellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2803468Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell211923Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.301561- 841451
- 1381093
- 811034
Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.681018Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.90885Kannattaa ymmärtää se asia
että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.198745Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.61727