Juhannuspölkky meinasi tappaa!

Laivasillalla meinasi kuulemma Juhannustanko kaatua köyhällistön päälle. Voi surku. Ei pidä olla alla!
4425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Uusi tanssikatos kannattaa kilpailuttaa vielä kerran. Suosittelen materiaaliksi terästä ja kiveä, kun ympärillä seikkailee noinkin kyvykästä porukkaa. :)

Äänestä
  • Olen katsonut videota usean kerran ja yrittänyt tunnistaa mikä fysiikasta tietämätön porukka oli nostohommissa. Puutarhatonttu oli ainoa jonka tunnistin. Olikohan kommandant?

    Äänestä

  • Ei paikanpäällä. kirjoitti:

    Olen katsonut videota usean kerran ja yrittänyt tunnistaa mikä fysiikasta tietämätön porukka oli nostohommissa. Puutarhatonttu oli ainoa jonka tunnistin. Olikohan kommandant?

    Ei silti pidä puutarhatonttua yksin syyttää. Suurin vika oli stongassa, joka ei totellut.

    Äänestä

  • sturbo kirjoitti:

    Ei silti pidä puutarhatonttua yksin syyttää. Suurin vika oli stongassa, joka ei totellut.

    Katselin uudestaan pystytystä. Meininki oli silleen että heitetään se mahollisimman pitkälle. No, jos siinä jalassa olisi ollut stoppari, ihmettelen ettei miehet huomanneet sen puuttumista, niin tanko olisi tuolla vauhdilla kimponnut takaisin nostajien päälle. Täytyy ensi vuonna ottaa pekkanen ja tulla nostohommiin.
    http://www.videoraportti.com/loviisansanomat/video.php?id=238

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


gurkio kirjoitti:

Laivasillalla meinasi kuulemma Juhannustanko kaatua köyhällistön päälle. Voi surku. Ei pidä olla alla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu