Mielenterveystoimiston sosiaalityöntekijä

Olen käynyt kerran mielenterveystomistossa kertomassa ongelmistani ja minulle ehdotettiin sosiaalityöntekijän aikaa. Suostuin ja nyt mietin, mitä kaikkea voin hänen kanssaan puhua ja mihin pyytää apua?
Onko tämäkin vain joku rahanjako sossu?
Voiko ihan juridisiin kysymyksiin puuttua
3182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

niistä erossa.

Äänestä
  • eikö saa mitään apua vai onko huonoja kokemuksia?

    Äänestä

  • näin? kirjoitti:

    eikö saa mitään apua vai onko huonoja kokemuksia?

    Jos joudut mielisairaalaan, menetät ihmisoikeutesi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekee mitä? kirjoitti:

Olen käynyt kerran mielenterveystomistossa kertomassa ongelmistani ja minulle ehdotettiin sosiaalityöntekijän aikaa. Suostuin ja nyt mietin, mitä kaikkea voin hänen kanssaan puhua ja mihin pyytää apua?
Onko tämäkin vain joku rahanjako sossu?
Voiko ihan juridisiin kysymyksiin puuttua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu