paljonko analuassa on lammintä? itteee oooon siine parin viikon piästä mänössä, kuumasta kelistä en tykkee,toivottavasti hotellissa on ilmastointi ni voi siellä juoda kaljaaa aamusta iltaaan ja jopa yöhön! paljoko siellä maksaa suomalainen kalja? vai suako sieltä jottai vahvempooki ja kuinka halavalla myyvät? suako sitä vielä suomeenki kantoo niiin paljo ku jaksaa?
ANALUAN LÄMPÖTILA
tietämätön tauno
3288
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
heh
Itsekkin olen menossa alanyaan parin viikon päästä, ja lämmintä on luvattu n. 30-35 C. Yleensä matkatoimiston sivuilla hotellin tiedoissa näkyy onko hotellissa ilmastointia, se voi olla myös maksullinen. Tuontikalja on Turkissa kallista. Ja Turkista saa pois tuoda yhden litran väkeviä.
Jos lähtee murteella irvailemaan, pitää enstex osata sitä murretta. Yritys hyvä, mutta tulos heikko. Sellainen palsta on olemassa kuin Tyhmät kysymykset.