Hei kaikille! Auttakaa ja kertokaa millasia ovat ns.kasvukivut raskauden aikana..tai siis kuvailkaa jotenkin. Itte olen rv10 6 ja vuoronperään niinku nipristelee molemmin puolin ihan alavatsasta ja ylempääkin, välillä selänkin puolelta...Ja välillä tuntuu kuin ois 5kilon kuula tulaa emättimen suulla ku painaa inhottavasti..Ultrassa kävin viikko sitten ja kaikki ok..mut mielenrauhan vuoksi kertokee!!! Kiitti!!!
kasvukipuja..??
sari
2483
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
on kuukautiskivun tyyppistä kasvukipua ja nipistelyä molemmin puolin.Voi olla jopa koviakin vihlaisuja siellä masussa. Kohtu suurenee niin se on hyvä kun vähän koskee, tietää silloin että se kuuluu siihen ja kaikki on hyvin. Turvaisaa odotusaikaa sinulle ja ole huoleti.
Eli en halua pelotella, mutta mielenrauhasi takia kannattaa käydä tarkistamassa. Itse menin juuri mielenrauhan takia, pientä tiputtelua oli , kipua selässä ja alavatsalla, sekä paineen tuntua. Kesken oli mennyt 9 3. Toivottavasti kaikki on hyvin ja onnea sulle odotukseen.