BMW:n päämuotoilija Chris Bangle siirretty BMW grouppia.

Uusin TM 5.04 tiedottaa: BMW on siirtänyt kiistanalaisen päämuotoilijansa Chris Banglen johtamaan koko BMW Groupin (BMW, Mini, Rolls-Royce) muotoiluosastoa. Baijerilaismerkin uudeksi päämuotoilijaksi puolestaan on nimetty 40-vuotias hollantilainen Adrian van Hooydonk. Toivottavasti tämä kaveri palauttaa Merkille kuuluvan loiston mitä e 60 ei edusta.
2824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oletkos elänyt jossakin säkissä? Uusi 5-, 6- sekä 7-sarja on Adrian Van Hooydonkin käsialaa... Van Hooydonk on ollut vuodesta 2001 BMW:n päämuotoilija. Sitä ennen Designworks USA:n johtajana, jossa kaikki nykyiset mallit on suunniteltu! Chris Bangle oli muotoiluosaston johtaja ei piirtäjä...
Toki Banglen käsien kautta uudet mallit ovat menneet läpi, mutta uudet mallit ovat kaikki Hooydonkin käsialaa.
Kummallista, että ei edes faktoja vaivauduta ottamaan selvää, ennenkuin vuodatetaan suuria tunteita...
Adrian Van Hooydonk ja Chris Bangle ovat parhaat suunnittelijat mitä BMW:llä on historiansa aikana ollut.

Äänestä
  • Millä perusteella he ovat parhaat suunnittelijat? Ainakin 5 ja 7 sarjan Bemarit ovat hirveän näköisiä laitteita edeltäjiinsä verrattuna.

    Lisäksi, jos kerran sanot että

    'Chris Bangle oli muotoiluosaston johtaja ei piirtäjä...', niin miten hän samalla on toinen parhaista suunnittelijoista?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


BMW kirjoitti:

Uusin TM 5.04 tiedottaa: BMW on siirtänyt kiistanalaisen päämuotoilijansa Chris Banglen johtamaan koko BMW Groupin (BMW, Mini, Rolls-Royce) muotoiluosastoa. Baijerilaismerkin uudeksi päämuotoilijaksi puolestaan on nimetty 40-vuotias hollantilainen Adrian van Hooydonk. Toivottavasti tämä kaveri palauttaa Merkille kuuluvan loiston mitä e 60 ei edusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu