Keltainen aito Jopo varastettu

Eliiiiis

Korson läheltä viety 12.-13.6. välisenä yönä. Tuntomerkkejä: harmaat renkaat, harmaa satula, jossa pieni punainen läiskä, harmaat kämmensuojat, soittokello sellainen ympäri pyörivä, rungossa kolhu joka ruostunut, takalokasuojan heijastin rikki, tarakalla saattaa vielä olla kiinni harmaa vaijerilukko, ellei sitä ole irrotettu, kiinteää lukkoa ei ole. Väri siis kirkkaankeltainen ja on 70-luvulta ja alkuperäiskunnossa. LÖYTÖPALKKIO luvassa.

7

1234

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eliiiiis

      ... tarvitaan myös, jos on antaa vinkkejä, eli tänne voi ilmoitella jos on tietoa:

      havaisan(a)tkk.fi

      • agsaj

        Mä näin tossa muutamia päiviä sitten keltaisen jopon, korson grillillä. Omistajaa en nähnyt kauheen hyvin, kun lähdin juuri kun hän tuli, mutta oli aika nuori, ehkä 14-16. En oo varma onko sun jopo, mutta keltanen oli.


      • ap
        agsaj kirjoitti:

        Mä näin tossa muutamia päiviä sitten keltaisen jopon, korson grillillä. Omistajaa en nähnyt kauheen hyvin, kun lähdin juuri kun hän tuli, mutta oli aika nuori, ehkä 14-16. En oo varma onko sun jopo, mutta keltanen oli.

        Kiitos vinkistä :) Täytyy seurailla olisko pyörä tosiaan vielä täällä lähiseuduilla.


    • HHerrfs

      Kyllä aikavarmasti tiedän nimittäin yhden henkilön joka kaupittelee pyöriä.
      Enimmäkseen hän myy jopoja, aika harvoin näkee noita keltasia jopoja että aika varmasti se on se minkä näkee ja tunnistaa omakseensa.
      Minulta varastettiin Renaultin Kilpapyörä, joka oli lukossa korson asemalla.

    • jketmke

      onko löytyny

      • ap

        Ei ole. Toivottavasti tulee vielä joku päivä vastaan. Kaipaan sitä edelleen.


    • Eliiiiiis

      Keravan asemalla on muutama vuosi sitten nähty tällainen pyörä:

      http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/e9/Yellow_Jopo_DSC04953_C.JPG/1280px-Yellow_Jopo_DSC04953_C.JPG

      Soittelin kuvaajalle, joka kertoi että hän harrastaa kuvausta ja oli vain sattumalta napannut pyörästä kuvan, joten ei tiedä siitä enempää.

      Huomionarvoista se, että tarakalla on harmaa lukko kiinni, joka ei ole käytössä. Muutenkin ulkoisesti pyörä on samankaltainen kuin omani oli ja sijaitsee aika lähellä Korsoa. Tietääkö joku tästä? Vinkkejä vinkkejä: hsvaisan(at)gmail.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      27
      3623
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2459
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      36
      2304
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      2067
    5. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      43
      1572
    6. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1539
    7. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      14
      1342
    8. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      127
      1302
    9. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      266
      1285
    10. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      45
      1275
    Aihe