Autossa vois soida pikku hiljaa aika mukavasti. Konehuoneen perällä molemmilla puolilla lepää vain popeille pyhitetyt Ground Zero GZBP 12.3500 akut, jotka vie sulakkeiden kautta virtaa "melko" jykevällä kaapeloinnilla ( 10 kw) humpankuuntelu järjestelmälle konttiin. (akut konehuoneessa tilan puutteen vuoksi ja niille oli ku tehtaalla tehty sopivat tilat sinne :P) Laitteisto alkais olla muutamaa pikku nippeliä ja sitä mukavan sopivaa laturia vaille valmis.. Elikkä, mikä olis sopivan kokonen laturi (vai useamman, molemmille akuille omat?) ruokkimaan akkuja ja mistä sen sitten löytäis? guugeloida oon jo kokeillu, mutta ku en tee mitään sillä löytyvillä nokian autolatureilla.. :) Kiitos vastaajille jo näin etu ja takakäteen.
Laturia vailla
muropakettimies
2115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mikä auto on kyseessä, kysele varaosaliikkeestä suurinta vaihtolaturia autoosi, jos ei löydy suoraan paikalle istuvaa merkkikohtaista laturia, niin sitten hommaat jonkun muun merkin perkeleen tehokkaan laturin ja teet sopivat kiinnikkeet sille ja mahdollisimman suuren säätövaran isompaa hihnaa varten.
Laturia vaihtaessa pitää huomioida että hihnapyörät käyvät samalle hihnalle mitä käytetään.
Tai sitten tyydyt vähempään popitteluun ajossa ja kannat painekisoihin erillisen akkulaturin, jolla pumppaat akut täyteen ja BOOOOOOOOOM!!! akut parissa sekunnissa tyhjäksi kuten pelin henkeen kuuluu :)
varmaan viritellä tykkänään uus. Taivaan vanhaan Dodgeen ei varmaan löydy super rajuja malli/vm. pulttaa kiinni hifilatureita.. :) eieiei, kyllä se on pakko jostai hommata se iso laturi. ei oikeen huvita pyörittelemään jalkotilassa mitään kuution kokosta akkulaturia... Niin, mutta, minkä kokonen laturi? Isoin vaan kenties.. :P löytyykö tarpeeks moista mistää? linkkejä? kiitos jälleen