oma paikka

moi miten voi koiran pennulle opettaa missä on sen oma paikka esim: pesuhuoneessa että se on siellä eikä se ole koko ajan tiellä
2167
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mitenköhän voisi ihmisille opettaa, että koira on laumaviettinen olio, joka ihan luontaisesti pyrkii ihmisen läheisyyteen, seurailee, tulee mukana huoneesta toiseen. Pennuilla ja vaikkapa monilla paimenkoirilla tämä ominaisuus on vieläpä erityisen korostunut. Jos koiran luontainen käytös ärsyttää, niin ei koira ei ehkä ole lemmikiksi se paras vaihtoehto.

Äänestä
  • hankkivat akvaarion, eivät tuntevaa eläinstä esim. koiraa, joka sitten suljetaan pois tieltä? Mitä hel...tiä sitä koiraa hankitte, jos se ei saa elää kuin suljettuna jonnekkin? Kuinka kasvattajat edes myyvät tuollaisille???????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


sheltti kirjoitti:

moi miten voi koiran pennulle opettaa missä on sen oma paikka esim: pesuhuoneessa että se on siellä eikä se ole koko ajan tiellä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu