Kannattaako mennä opiskelemaan espanja kieli ja kulttuuri -linjalle Päivölän kansanopistoon? Onko siellä opiskelusta vastaavaa hyötyä?
Jos olet opiskellut ko. opistossa, kertoisitko minulle kokemuksia tästä opistosta, millaista siellä noin yleensä oli jne.?
Suunnittelen syksyllä aloittavani opiskelun jossakin, joten vertailen eri vaihtoehtoja, mistä olisi minulle eniten hyötyä elämässäni.
Kiitos vastauksesta!
Päivölän kansanopisto
espanjaa
2
1004
Vastaukset 2
- sadadeqe
ei kannata! Luvattiin kaikenmaailman henkilökohtaisia opintosuunnitelmia mutta pah, kaikki käyvät samat opinnot ja mitään henk. koht. juttuja/taustoja koulutuksen suhteen ei otettu huomioon. Ja luvattiin myös yliopisto tasoista opetusta: KAUKANA yliopisto tasoisesta opetuksesta!!! ja luokkahuoneet, ainakin meillä, sijaitsi jonkun tiilirakennuksen kellari kerroksessa........... lähdin 2 kuukauden jälkeen paremmille vesille.
- kerro muillekin?
Mihin lähdit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.541536Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt211166- 93987
- 79720
- 37698
Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.21539- 27520
Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?54464- 27456
Voitko kirjoittaa mulle tänne mies?
Jos täällä käyt? Ihan kaverimielessä, jos ei muuten? Haluaisin jutella sinun kanssa. Mulla on edelleen jotenkin niin h30433