Kärcher K4.86 vuotaa alleen, ei painetta?

Missäköhän on vika, kun kesken terassin pesun painepesuristani - Kärcher K4.86 - katosi paineet ja se alkoi "laskea alleen"? Moottori käy, muttei nosta painetta. Virta katkaistuna vettä suihkuaa alta vähemmän
12926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sieltä sisältä, yleinen vika että vedet valuu läpi, jos vaan löytyy intoa niin ota letkut irti ja avaa pesuri ja vaihda uudet tiivisteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kärsseri kirjoitti:

Missäköhän on vika, kun kesken terassin pesun painepesuristani - Kärcher K4.86 - katosi paineet ja se alkoi "laskea alleen"? Moottori käy, muttei nosta painetta. Virta katkaistuna vettä suihkuaa alta vähemmän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu