herpes tai hiiva

onko eka herpes aina kivulias kovasti?
voiko hoitamaton hiiva tehdä rakkuloita,mätäpäisiä, emättimen suulle välilihan juureen?polttavia tuskia
rakkuloita oli vain yksi
eikä ollut kraateria
voiko olla herpes montakin aikaa piilevänä
2359
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

10 vuotta! Ei, ei se aina suinkaan ole kivulias. Se yksikin rakkula viittaa herpekseen.
Mikä ihmeen kraateri?

Äänestä

Itse sain n.15-vuotta sitten todella pahan herpeksen ja jouduin naistenklinikalle 4-päiväksi tiputukseen, olin eristettynä yksin omassa huoneessani. Se oli todella kivulias, minulla oli tulehtunut munasarjat ja kohtu, virtsaaminen oli todella tuskaista. Aluksi luulinkin, että minulla oli virtsatie tulehdus kunnes huomasin muutaman rakkulan. Sen jälkeen ei tähän päivään mennessä en ole kertaakaan saanut herppestä. Heti lääkäriin ettei käy samalla tavalla kuin minulle kun pitkitin hoitoon menoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pespes kirjoitti:

onko eka herpes aina kivulias kovasti?
voiko hoitamaton hiiva tehdä rakkuloita,mätäpäisiä, emättimen suulle välilihan juureen?polttavia tuskia
rakkuloita oli vain yksi
eikä ollut kraateria
voiko olla herpes montakin aikaa piilevänä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu