PALSTAN TYLSIMMÄT JUTUT

NUIN

MELPERI

JUKKA

Ei jaksa tervejärkinen lukea itseään täynnä olevien omavanhurskaiden kirjoittelua. Tehkää parannus.
6353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Viimeisimmät kirjoitukset ovat olleet tylsiä. Puhutaan taas ehkäisystä, tv:stä, internetistä, meikkaamisesta ja muista arkipäiväisistä asioista, jotka kiinnostaa sekä vl- että ei-vl-keskustelijoita.

Äänestä
  • Mutta kun meidän kantamme niihin on selvä. Jos kiinnostaa, lue aikaisempia ketjuja. Ei se asia miksikään muutu.

    Äänestä

  • Mie kirjoitti:

    Mutta kun meidän kantamme niihin on selvä. Jos kiinnostaa, lue aikaisempia ketjuja. Ei se asia miksikään muutu.

    Tiedän, ettei kantanne muutu enkä yritäkään muuttaa teitä. Luen tätä palstaa siksi, että olen utelias tietämään, millaiset "säännöt" vl-liikkeellä on. mielenkiintoista on myös lukea, mitä ennakkoluuloja vl-ihmisillä on meistä "tavallisista".

    Äänestä

Sinähän et hengellisä asioita ymmärräkään. Lauseesi kertoo sen. Monesko aloituksesi muuten?
Minun mielestäni harvoin typerämpää olen lukenut kun sinun juttusi ovat.

Äänestä
  • Tylsä ja typerä ovat eri asioita!

    Mitkä ovat minun juttuni?

    Äänestä

Kuitenkin nämä "PALSTAN TYLSIMMÄT JUTUT" kiinnostivat sinuakin niin paljon että innostuit jopa uuden avauksen tekemiseen.

Myös lukijamäärät kertovat että kiinnostusta riittää;)

Itse keskusteluhan on palstaa pidemmän aikaa seuranneille vanhan toistoa. Kyseiset nikkarit esittävät todeksi havaitut Raamatulla perustellut kritiikkinsä vanhoillisten oppia vastaan, josta he saavat persoonaan kohdistuvat hyökkäykset ja käsittämätöntä liturgiaa niskaansa.

Jos joku juttu on oikeasti tylsä, niin niihin ei kiinnitä huomiota, vaan ne ohittaa ilman sen kummempaa kommentointia.

Jos taasen ennen mielenkiintoinen palsta vaikuttaa tylsältä, niin voi miettiä että mitä itse voisi kirjoittaa, jotta taso nousisi, sen sijaan että valittaa muiden kirjoituksista;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kummeli kirjoitti:

NUIN

MELPERI

JUKKA

Ei jaksa tervejärkinen lukea itseään täynnä olevien omavanhurskaiden kirjoittelua. Tehkää parannus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu