Elikkäs nyt kysäisenkin kun tuli tuo alokastiedote jossa nyt selvästi lukee ettei muita lääkkeitä saa käyttää muuta kuin pakolliset, niin kuinka tarkkaa tuo on?
Jos nyt esimerkiksi käyttää akneen lääkitystä tai ihan mihin vain vastaavaan vaivaan jota nyt ei siis "oikeasti" tarvi niin saako käyttää?
En siis nyt todellakaan tarkoita mitään laittomia lääkkeitä tai muuta narkkari lääkitystä vaan ihan perus vaivojen perus lääkkeitä.
Saakos käyttää?
4
1220
Vastaukset
- käyttää
Jos sinulla nyt on esim akneen joku lääkärin määräämä antibiootti niin kyllä saat sitä käyttää ihan vapaasti. Harvoin kukaan nyt lääkkeitä käyttää ilman tarvetta. Ja kyllä akne pahenee entisestään armeijassa. Kannattaa kyllä mainita kaikista lääkkeistä jotka sinne mukaan ottaa ja muista reseptit myös.
- omia...
kyllä käytin ensin vruskunnan lääkärin määrämänä rasitusvammaan. Myöhemmin samoja Buranoita kuumeeseen..
- reservin ylimatruusi
Ei siellä kukaan sitä kontrolloi, voit vaikka LSD.tä vedellä jos siltä tuntuu.
- tiedote tarkoittaa
sitä että sinä saat vetää kaikkia lailliisia lääkkeitä, eli käsikauppalääkkeitä ja sinulle määrättyjä lääkkeitä, mutta et saa vetää esimerkiksi mielialalääkkeitä tai rauhoittavia ja muuta sellaista reseptilääkettä ellei sitä sinulle ole tarkoituksella määrätty.
Aknelääke, samoin kuin pääkipulääkkeet ja muut sellaiset on ihan sallittuja.
Ketjusta on poistettu 22 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista1018053- 1075657
- 2795003
- 494943
- 763727
- 542940
- 642667
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222508Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292442- 422358