ei näytä olevan mitään rajaa!
p.s. ei myöskään ole oikein,että 16v. on kännissä,vanhemmat,avatkaapa silmänne!
Ristiinassa....
5
1236
Vastaukset
- Uikuttavat Ulkosalla
Koira on mukava seuralainen, kun sitä osataan hoitaa ja pitää.
Koiran ulkoiluttamiseen ei mielestäni kuulu koiran kytkeminen baarin eteen lyhyeen hihnaan.
Tunti ja toisenkin se musta spanieli odotteli emäntäänsä, joka joi kaljaa lämpimässä ja kuivassa baarissa !
Oliskohan onnistunut osat toistenpäin ?- juoppolalli...
siellä koiraansa istuttaa? Kannattaa ilmoittaa baarin-pitäjälle, jospa loppuisi rouvalle tarjoilu.
- tapauksen
juoppolalli... kirjoitti:
siellä koiraansa istuttaa? Kannattaa ilmoittaa baarin-pitäjälle, jospa loppuisi rouvalle tarjoilu.
kyllä vaan tunnen ton ristiinalaisen mustan spanielin omistajan, joka viihtyy useasti parissa ristiinalaisessa juottolassa, koiraa kohtaa VÄÄRIN saatana!!!
- Weltsi L
tapauksen kirjoitti:
kyllä vaan tunnen ton ristiinalaisen mustan spanielin omistajan, joka viihtyy useasti parissa ristiinalaisessa juottolassa, koiraa kohtaa VÄÄRIN saatana!!!
Kyllä koira ulkona kestää. Ja hyvä omistajansakin on olla ulkona tapaamassa ihmisiä, eikä homehtua himassa.
- Jätä koira kotiin
Weltsi L kirjoitti:
Kyllä koira ulkona kestää. Ja hyvä omistajansakin on olla ulkona tapaamassa ihmisiä, eikä homehtua himassa.
Spanieli on kylmän ja kostean arka koira . Märkä nurmikko ei ole spanielin lepopaikka eikä vesisade !
Spanieli koira osaa kyllä valittaa ja ilmoittaa oman paha olonsa juuri sillä ulinalla ja tärisemällä !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1937297Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1293300Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?591901Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611857- 191809
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811786Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691393