Voiko

Voiko olla huomaamattaan viidennellä kuulla raskaana? Jos kuukautiset tulee normaalisti ja syö pillereirä. Paino noussut ja muutama raskausarpi. Mutta voiko olla jo viidennellä kuulla ilman mitään muita merkkejä?
3124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Periaatteessa voi,käytännössä aika harvinaista. TEEE RASKAUSTESTI!!!!!!!!!!! sillä se selviää...

Äänestä
  • Miltä maha tuntuu jos on raskaana? Möykkyjä? pehmeä?!

    Äänestä

  • tiedustellen kirjoitti:

    Miltä maha tuntuu jos on raskaana? Möykkyjä? pehmeä?!

    Kohtu tuntuu kovana erottuvana mutta ei se vielä tuossa vaiheessa välttämättä tunnu jos ei ole kovin laiha tai jos kohtu on taaksepäin kallistunut. Mitään möykkyjä ei kyllä tunnu. KOva sileä kohtu alavatsalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tiedustellen kirjoitti:

Voiko olla huomaamattaan viidennellä kuulla raskaana? Jos kuukautiset tulee normaalisti ja syö pillereirä. Paino noussut ja muutama raskausarpi. Mutta voiko olla jo viidennellä kuulla ilman mitään muita merkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu