2 nuorta tyttökania häkkeineen ja tarvikkeineen annetaan pois allergian vuoksi hyvään kotiin.kanit on pystykorvaisia musta valkoisia risteytyskaneja.
[email protected]
[email protected]
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kanit on joensuun hammaslahdessa
joensuun, eli kontiolahden onttolasta päivää. =)
Olen pitkän linjan kaniharrastaja, kanillisia vuosia on kertynyt jo viitisentoista. Kuulun joensuun eläinsuojeluyhdistyksen hallitukseen ja aikaisemmin pääkaupunkiseudulla asuessani olin HESY:n aktiivi. =) Tällä hetkellä kotiamme kaunistaa läsnäolollaan yksi nuori hermeliinineiti. Rakas ystäväni, jo yli 6-vuotias kääpiöluppa Emma lähti avarammille voikukkaniityille =( ja täällä olisi nyt tilaa uusille kavereille. =) Toisin sanoen hyvää, tilavaa, avaraa ja rakastavaa kotia tarjotaan. =)
kerrotko vähän pupuistasi? Ovatko siskokset? Molemmat siis leikkaamattomia naaraita? Minkä ikäisiä? Ovatko samassa häkissä? Tottuneet muihin pupuihin siis? Pystytkö laittamaan kuvaa jänöistä? =)
Kiitos. =)
[email protected]
Kysyn sulta nyt, kun huomasin tämän viestin palstalla, että tietäisitkö ketään tai mistä voisin kysellä, kun olen jo todellisessa pulassa. Asun Joensuussa ja en tiedä ketään tuttua, joka voisi hoitaa rakkaita kääpiökanejani. Ovat poika(leikattu) ja tyttö, 3 v molemmat ja kaverit keskenään (pienikokoisia).
Hoito tarve on noin 4.7.2009 alkaen 2-3 viikkoa, joten kiire on saada hoitaja pupusille. Eräs luvattu hoitaja ei pystykään ottamaan kaneja ja Karsikon lemmikkieläinhoitola ei ota
Laitan saman viestin myös sähköpostiisi, mutta muutkin kirjoitelkaa tänne. jos vain kaniharrastajia Joensuusta ympäristöstä löytyy.
Puolin ja toisin voisi auttaa kanien hoidossa, kun itse omistajat ovat matkoilla.
Lisää tietoja emailitse.
että tietenkin kysyn myös, voisitkohan sinä Kaisa ottaa minun kanitukset hoitoon:) ?
kaneille on jo löytynyt uusi koti