lentoajan muuttaminen

jos ryan air muuttaa itse lentoaikaansa, niin saako siinä tapuksessa rahansa aina takaisin? vai siis onko jokin aikaraja, että esim. pari tunnin heitosta ei rahoja takaisin makseta? onko aikajen muuttaminen yleistä välillä tampere-lontoo-tampere?
1250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Selkeä vastaus löytyy Ryanairin sivuilta: http://www.ryanair.com/site/EN/conditions.php

"If your flight is cancelled or before the date of travel, is rescheduled so as to depart more than three hours before or after the original departure time then you will be entitled to a travel credit or full refund of all monies paid if the alternative flight/s offered are not suitable to you and you do not travel."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


45y45y45y45y45y kirjoitti:

jos ryan air muuttaa itse lentoaikaansa, niin saako siinä tapuksessa rahansa aina takaisin? vai siis onko jokin aikaraja, että esim. pari tunnin heitosta ei rahoja takaisin makseta? onko aikajen muuttaminen yleistä välillä tampere-lontoo-tampere?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu