tsarevo 09

MaJe

Ekaa kertaa Bulgariaan menossa ja kaverin kanssa etsittiin rauhallista paikkaa joten päädyttiin Tsarevoon...kyseisestä paikasta ei hirveesti ole löytynyt keskusteluja,ymmärsin et asukkaita on n.6000 mutta onko alue jo täynnä turisteja?
ja jos joku on oleillut Tzarevo Plazassa,johon olemme 11.8 menossa toivoisin infoa,ei mitään odotuksia hotellista saati maasta sillä tämä on mulle eka matka ruotsia pidemmälle joten kaikki vinkit tarpeen:)
ollaan yöllä perillä joten aloin heti miettiä mistä ruokaa siihen aikaan?

4

618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kamitza

      Tsarevossa on enimmäkseen paikallisia ihmisiä.Todella mukava pikkukaupunki.Tsarevo plaza on ihan keskellä kaupunkia,eli joka paikkaan on lyhyt matka. Ei tarvise pelätä varkaita ja oleminen on todella halpaa.

    • Thepupumies

      Ihan sattumalta huomattiin tää sun viestis, kun itsekin etsittiin tietoja kyseisestä kohteesta. Ollaan siis menossa samana päivänä samaan aikaan samaan paikkaan ja samaan hotelliin. Joten yllätyimme positiivisesti, kun saimme kuulla, että paikalle on tulossa muitakin suomalaisia. Minkäs ikäistä porukkaa olette ja mistä päin? Me itse olemme nuoripari Turusta. Olemme käyneet Kreikassa, Turkissa, Tunisiassa, Espanjassa ja Bulgariassa kerran, joten kokemusta etelänmaista löytyy. Meille Tsarevo on matkakohteena aivan uudenlainen kokemus, sillä paikka on melko pieni ja paikalliset puhuvat hyvin vähän englantia. Tietojemme mukaan hintataso on erittäin halpa esim. kaksi henkilöä syö ravintolassa kymmenellä levalla eli viidellä eurolla, sisältäen viinin. Tosiaan paikka on hyvin rauhallinen ja ostomahdollisuudet ovat itse Tsarevossa vähäiset. Ostoksia voi tehdä lähikaupungissa Primoskossa, joka sijaitsee noin viidentoista kilometrin päässä. Primoskoon pääsee bussilla noin kahdella levalla.

      • MaJe

        No en uskonut että suomalaisia sattuisi samaanaikaan koko kylään saati samaan hotelliin,taitaa olla vain 10huonetta hotellissa joten me ollaan jo iso prosenttiosuus.Tosiaan kaverin kanssa kaksistaan ollaan matkalla ja rentoutumaan lähdössä sen mukaan valittiin kohde,tietysti paikallisuus kiinnostaa sillä kuten taisin jo mainita tää on mun ekamatka pohjolaa kauemmas ja kaveri taas käynyt lähinnä turistirysissä joten kaikinpuolin uutta meillekin.Ollaan kanssa suht.nuoria 23ja 25 Helsingistä molemmat.


      • steinberger
        MaJe kirjoitti:

        No en uskonut että suomalaisia sattuisi samaanaikaan koko kylään saati samaan hotelliin,taitaa olla vain 10huonetta hotellissa joten me ollaan jo iso prosenttiosuus.Tosiaan kaverin kanssa kaksistaan ollaan matkalla ja rentoutumaan lähdössä sen mukaan valittiin kohde,tietysti paikallisuus kiinnostaa sillä kuten taisin jo mainita tää on mun ekamatka pohjolaa kauemmas ja kaveri taas käynyt lähinnä turistirysissä joten kaikinpuolin uutta meillekin.Ollaan kanssa suht.nuoria 23ja 25 Helsingistä molemmat.

        olemme tulossa vaimon kanssa ekaa kertaa tzarevoon mutta 12 kerta bulgaria. mielen kiinnolla odotamme millainen tzarevo on, ole kuullut että halpaa on ja hyvä hotelli. jos haluatte kunnolla ostoksille niin burgas on paras paikka, sinne on helppo mennä linjaautolla. on muuten erikoisliikkeitä ja mielenkiintoisia 1 levan kauppoja. hieno kävelykatu keskellä burgasia. hyvää lomaa toivottavasti törmäillän. t harri


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      162
      9164
    2. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      87
      7455
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      106
      7357
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      3
      7326
    5. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      42
      7249
    6. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      7188
    7. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6652
    8. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      29
      6486
    9. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5710
    10. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      48
      5495
    Aihe