enää kiusaa minua. Mulla on oikeesti ikävä sinua ja haluaisin, että tavattaisi, niinkuin siitä vähän vihjailua silloin kerran olikin. Voitais me kyllä jutella jo ennen sitäkin. Sinua ei vaan näy siellä eikä täällä:( No täällä tietysti onkin huonompi jutella (enkä oikeastaan haluaisi täällä edes olla). Odottelet varmaan, että laitan taas tekstarilla jotain, tai jopa soittaisin. Tulisit vähän selkeämmin vastaan, niin minun olisi helpompi tehdä se aloite. Muista, että olen ujo. Ei nämä jutut ole mulle niin helppoja:/
Ääh.
Älä..
13496
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
mies ja kenelle meni viestisi?
mies ja naiselle meni, unohtui:) Sellaiselle pitkälle, kauniille, söpölle, ihanalle naiselle etelä rannikolle.
näyttää toimivan hyvin, ei se sähköposti niin vaikea ole kirjioittaa, laitat vaikka kesäterveisiä tai jotain, jospa siihen tulee vastausta?
minä juhannusterveisetkin laitoin, tekstarilla ja sain kyllä vastauksenkin, mutta miten uskaltaisin ehdottaa tapaamista:/
Laitat vaikka, että poikkean sinne suunnalle, että olisi kiva mennä kahville vaikka?Sopisiko toi?:)
vaan saisin ensin jotain jutuntynkää aikaiseksi, niin ehkä uskaltaisin ottaa puheeksi tuon kahvilla käymisen. Mistäs muuten tiesit, että mun pitää "poiketa siellä suunnalla"?:)
kun en tiedä mitään paikkoja siellä suunnalla, niin en millään keksi mitään asiaa sinne, muutakuin tietysti se tapaaminen:)
Katsele sieltä lähitienoolta sopivia tapahtumia, nähtävyyksiä jne. kehitä niistä jotain.
kiva ehdotus, mutta olen vaan sellainen yksinäinen tyyppi, etten tykkää/osaa mennä yksin mihinkään tapahtumiin, tai sen sellaisiin haahuilemaan. Jotain pitäisi keksiä kuitenkin:/
vastaan miten?
vaikka laittaa joskus esim. viestin minullekkin päin, vaikka sitten kuulumisia kysellen, tai jotain, ettei tämä tuntuisi niin yksipuoliselta, kun minä olen aina viestittelyn aloittaja ja kun tiedän kuitenkin, ettei tämä muutenkaan ole ihan yksipuolista, vaikka hän esittääkin tietämätöntä. Siitä olenkin aika hämilläni ja mietin, että onko hän jostain loukkaantunut/suuttunut, mutta ei kaiketi pitäisi olla mitään syytä sellaiseen.
osaa olla turhanpäiväsen hankalia.. .. .. tietäisinpä.... mutta toisaalta se kipu ja tehdyt virheet saa jäädä tänne... niitä on käsitelty ja anteeksiannettu..
hjoooo