Tilasin wizzairilta liput gdanskiin.
jotain ihme meilia tuli sähköpostii mis on varausnumero jne.. mutta ei mitää tulostettavaa lippua jne..
eli miten lippuhommat toimii wizzairilla?
jotain ihme meilia tuli sähköpostii mis on varausnumero jne.. mutta ei mitää tulostettavaa lippua jne..
eli miten lippuhommat toimii wizzairilla?
Vastaukset 5
Vanhimmat
elikkä maksoin yhen 15kg laukun mukaan edes takaisin kait 10e suunta.. se siis menee ruumaan sillä hinnalla... mutta saako mitää käsimatkatavaroita olla lisäksi ?
Elikäs itse ainakin tulostelin niitä sähköpostiin tulleita kuitteja ja varausvahvistuksia, joissa siis lennon tiedot. Mutta kentällä mennen tullen ei noita kysytty kertaakaan, vaan passia näyttämällä pääsi sisään. Ja tuo maksettu matkatavara koskee ruumaan menevää matkatavaraa, ja kuten Wizzin sivuilla on selkeästi kerrottu että kaikki matkustajat saavat tuon lisäksi ottaa sen 10 kg painavan matkalaukun (1 kpl)
suomeksi sanottuna 10kg matkatavaroita saa ottaa koneeseen ilmatteeks ?
Entä jos ei ottanut varauksessa matkalaukkua mukaan, miten sen saa lisäyksi samaan varaukseen?
Voit lisätä laukun varaukseesi Wizz Airin sivuilla => "My bookings" ja kirjautumalla sisään. Tämä tosiaan kannattaa tehdä etukäteen netissä, lentokentällä huomattavasti kalliimpaa. Voit myös soittaa Wizz Airille ja lisätä tämän sitä kautta.