Naisen halut menny

päässä pyörii

Ollaan oltu tuossa naiseni kanssa reilun vuoden yhdessä ja harrastettu seksiä melkein päivittäin, mutta nyt viimeaikoina hän on sanonut haluavansa harvemmin! aloitteen olen tehnyt ja eikös siinä sitten tullu taas häneltä, että ei tee mieli! itse en naiseltani kieltäytyisi missään vaiheessa ja itselläni tekee mieli päivittäin. en vaan tiedä mitä tässä tekisi.. en oikeen viitsi aloitettakaan enää tehdä, ku en enää tiedä tekeekö hänen mieli. oon ihan sekaisin. kenelläkään vastaavaa? miten hoiditte tilanteen?

1

856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jo on

      ongelmat. Ilmeisesti olet kovin nuori etkä ole ollut monessa pitkässä suhteessa. On ihan normaalia, että halut seksiin laimenevat, mitä pitemmälle suhde kehittyy. Aikanaan ne sitten tasaantuvat johonkin mittaan. Sitä kutsutaan arjen tulemisesksi suhteeseen. Teillä on ollut varsin tiivistä sukupuolielämää reilun vuoden. Eli on ihan normaalia, että siinä vaiheessa toisella alkaa jo tuntua, että vähempikin riittäisi. Ei siinä mitään epänormaalia ole.

      Sekin on normaalia, että suhteen toinen osapuoli haluaa enemmän kuin toinen. Toisen on sitten vain kärvisteltävä tai tyydyttävä omatoimisuuteen, sillä näinhän se on seksissä, että siihen ryhdytään vapaaehtoisesti ja silloin, kun kumpikin sitä haluaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      129
      1849
    2. 121
      1355
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1140
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1029
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      59
      1021
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      131
      980
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      254
      967
    8. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      809
    9. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      806
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      79
      797
    Aihe