Työvoimakoulutuksesta

Saan nyt liitosta päivärahaa. Katselin tuossa työvoimakoulutuksia. Miten on, jos hakisin ja pääsisin koulutukseen, niin saisinko millaista korvausta? Joku päivärahahan siinäkin taitaa olla, mut onks se sit miten pieni?
1218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

työvoimapoliittista koulutusta niin saat käydä sen loppuun päivärahoja kerryttämättä ansiosidonnaisen määrällä 8 euron päivittäisellä korvauksella. Ja jos sellaiselle pääset niin ei parane olla ottamatta vastaan eikä keskeyttää koska sitten karenssit paukkuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


??? kirjoitti:

Saan nyt liitosta päivärahaa. Katselin tuossa työvoimakoulutuksia. Miten on, jos hakisin ja pääsisin koulutukseen, niin saisinko millaista korvausta? Joku päivärahahan siinäkin taitaa olla, mut onks se sit miten pieni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu