Vuokralle annetaan mökki Parkanossa

Mökkitäti

Vuokrataan mökki Parkanossa Kovesjoella. Joen rannalla rauhallisessa paikassa. Lähellä Parkano-Pori-tietä, jolle etäisyys 1,5 km.

1980-luvun alussa rakennettu kaksikerroksinen pyöröhirsimökki, nukkumapaikat 4-5 hengelle. Mökissä sähköt, varustuksena mm. televisio, jääkaappi, liesi ja kahvinkeitin, ulkogrilli. Ei vesijohtoa. Samassa rakennuksessa viime vuonna remontoitu sauna, erillinen ulkovessa. Lapsille ulkoleluja. Sähkölämmitys ja takka.

Kaunis, hoidettu valoisa nurmikkopiha koivikossa luonnon keskellä. Mökki viime kesänä ulkomaalattu ja tänä keväänä joelle rakennettu tukevat rappuset.

Etäisyyksiä: Parkano 17 km, Ikaalinen 30 km, Tampere 80 km, Kankaanpää 25 km. Lähin kyläkauppa Kovelahdessa, 5 km. Huvittelupaikkoja lähistöllä mm. Ikaalisten kylpylä 25 km, Käenkosken huvikeskus (tanssilava) 20 km.

Mökki on yksityisomistuksessa ja sitä vuokrataan omistajan vähäisen oman käytön vuoksi. Lisätietoja vain puhelimitse 0400 783 454. Vapaita viikonloppuja tänä kesänä vielä monta ja vapaana lähes kaikkina viikkoina arkisin.

Kuvia mökistä:
http://s293.photobucket.com/albums/mm45/Kesamokkitati/

1

850

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sjc

      hei! voiko mökkiä vuokrata myös talvisin ja mitä v.lopun vuokra hinta on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      103
      8199
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      101
      7482
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      88
      5646
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      88
      5606
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      119
      4810
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      128
      2591
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      59
      2485
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      8
      1455
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1424
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      52
      1305
    Aihe