Vuokralle annetaan mökki Parkanossa

Mökkitäti

Vuokrataan mökki Parkanossa Kovesjoella. Joen rannalla rauhallisessa paikassa. Lähellä Parkano-Pori-tietä, jolle etäisyys 1,5 km.

1980-luvun alussa rakennettu kaksikerroksinen pyöröhirsimökki, nukkumapaikat 4-5 hengelle. Mökissä sähköt, varustuksena mm. televisio, jääkaappi, liesi ja kahvinkeitin, ulkogrilli. Ei vesijohtoa. Samassa rakennuksessa viime vuonna remontoitu sauna, erillinen ulkovessa. Lapsille ulkoleluja. Sähkölämmitys ja takka.

Kaunis, hoidettu valoisa nurmikkopiha koivikossa luonnon keskellä. Mökki viime kesänä ulkomaalattu ja tänä keväänä joelle rakennettu tukevat rappuset.

Etäisyyksiä: Parkano 17 km, Ikaalinen 30 km, Tampere 80 km, Kankaanpää 25 km. Lähin kyläkauppa Kovelahdessa, 5 km. Huvittelupaikkoja lähistöllä mm. Ikaalisten kylpylä 25 km, Käenkosken huvikeskus (tanssilava) 20 km.

Mökki on yksityisomistuksessa ja sitä vuokrataan omistajan vähäisen oman käytön vuoksi. Lisätietoja vain puhelimitse 0400 783 454. Vapaita viikonloppuja tänä kesänä vielä monta ja vapaana lähes kaikkina viikkoina arkisin.

Kuvia mökistä:
http://s293.photobucket.com/albums/mm45/Kesamokkitati/

1

851

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sjc

      hei! voiko mökkiä vuokrata myös talvisin ja mitä v.lopun vuokra hinta on?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6745
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6558
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      143
      5390
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4393
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4059
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3600
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3058
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      27
      2929
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      64
      2711
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2213
    Aihe