aurinkorasvan

raskaana? voiko käyttää??
4222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

.......

Äänestä

Suositellaan ns. lasten aurinkorasvoja missä fysikaalinen suoja (sinkkioksidi tai titaanioksidi yleensä). Eli ei niitä tavallisia kemiallisen suojan omaavia koska imeytyvät koko kroppaan ja verenkiertoon. Yleensä aurinkorasvaa kun laitetaan hyvinkin laajoille ihoalueille. Lisäksi harva edes pesee sitä kunnolla pois tai saa edes pois.

Eli lasten rasvoja kurkkimaan! Yleensä niissä on joko pelkkä fysikaalinen suoja tai fysikaalisen ja kemiallisen yhdistelmä.

Äänestä

Kannattaa ostaa apteekista lasten aurinkovoiteita. Niitä saa käyttää raskaana!

Äänestä

otin aurinko ilman mitään rasvaa ja nyt on iho tulessa ku palo olkapäät ja jalat/polvet. Ennen en ole palanut, kai raskaus tekee ihon herkemmäks. Ostin after sun voidetta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


käyttö kirjoitti:

raskaana? voiko käyttää??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu