Hurghada Hotel Roma.Digikuvien teettäminen

Millainen hotelli on kysessä. Millainen aamiainen? Kaikki tieto olisi paikallaan. Ei ole tullut aiemmin käytyä Egyptissä. mahalääkkeet kannattaa varmaankin ostaa Suomen tax freestä.
Digikuvien teettäminen. Käykö suoraan muistikortilta. Hinta?
Reissuun 9.3
3904
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitään lääkkeitä suomesta kannata.
Mahdolliseen vatsatautiin löytyy sieltä kyllä ainakin tehokkaimmat lääkkeet. Päivässä kuntoon.

Äänestä

Itselläni oli käytössä Hurghadassa 6600Nokia kamerakänny ja kehitin siella muutamia valokuvia muistikortista kappalehintaan 2.5puntaa.Tämä liike sijaitsee Sheraton Roadilla Sokaria-kahvilan ja uuden kalaravintolan välissä.

Äänestä

Suomesta ei kannata vatsalääkkeitä Egyptin pöpöihin ostaa. Mene heti ensimmäisenä päivänä apteekkiin, joita on melkein joka kadulla ja parhaimmilla useita. Osta vatsalääkettä, maksaa n. 10 puntaa (1,5e). Lääke on hyvä olla valmiina, koska se tehoaa parhaiten kun sen ottaa heti eikä oireiden ilmaannuttua lähde apteekkia etsimään. Ensimmäisten oireiden alkaessa taudin aiheuttajan bakteerikanta on vielä suht`koht pieni, joten lääke tehoaa. Kun otat heti lääkkeen, selviät parin tunnin taudilla, kun muuten kärsit pari päivää. Lääkkeen hinta on pieni kustannus verrattuna mahdolliseen "kärsimykseen". Parhaiten vastustat tautia huolehtimalla hygieniasta: ei käsiä nenään, suuhun tai muualle limakalvoille. Itse veimme kotimaasta mukanamme 0,5l käsien desinfiointiainetta (hinta n.6,5e), jolloin pöpöt sai tapettua ennen ruokailua, vaikka saippuaa tai vettä ei ollutkaan.
Muistathan, että vesijohtovettä ei kannata käyttää edes hampaiden pesuun, jos pelkää tautia.
Digikuvia saanee teetettyä Egyptissä, mutta helpompi on ottaa muutama muistikortti mukaan; ei kulu lomapäivät valokuvausliikkeiden etsiskelyyn.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jokke kirjoitti:

Millainen hotelli on kysessä. Millainen aamiainen? Kaikki tieto olisi paikallaan. Ei ole tullut aiemmin käytyä Egyptissä. mahalääkkeet kannattaa varmaankin ostaa Suomen tax freestä.
Digikuvien teettäminen. Käykö suoraan muistikortilta. Hinta?
Reissuun 9.3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu