aurauksen säätö

Miten onnistuisi kotioloissa säätää tuota aurausta?
1437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

vanhemmissa helppo homma säätää raidetangoista. Muut kulmat pysyvät yleensä ok. ELI. auto tasaiselle ja liidulla selvät täplät molempiin eturenkaisiin renkaan keskelle ja se kohta olisi siinä roiskarin välissä. Sitten aurauskepillä( vaikka puulista johon lyöt pienet naulat, jotta mitta ei pääse muuttumaan) teet viivat niihin liitukohtiin. (pitää olla kaveri apuna). Sitten työnnät autoa eteenpäin kunnes merkit ovat auton edessä. (pyörät menneet puoli kierrosta). Mittaa nyt mihin kohtaan ne naulat osuu. Jos menee samoihin niin auraus/haritus on nolla. Oman autosi arvot löytynevät vaikka motonetin korjausoppaasta. Mittauksen voi tehdä myös vanteesta jos vanne on 100% suora.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nipponiiii kirjoitti:

Miten onnistuisi kotioloissa säätää tuota aurausta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu