Eli kyseessä 97vm 1.6 Megane. Sytytyksen ohjausyksikkö otti lopputilin. Uuden ohjausyksikön jälkeen kone käy enää kahdella pytyllä. ensimmäinen ja viimeinen sylinteri eivät käy lainkaan, ko sylinterit kuuluvat saman puolan taakse. Uusi puolakin on asennettu, mutta sama ongelma toistuu. Missä voi olla vika?
Kiitokset etukäteen asiallisista vastauksista!
Megane käy 2 pytyllä
Holmi
2
687
Vastaukset
- Renault man
Huollon jälkeen Clio 1.2 -02 toimi hyvin parisen tuhatta kilometriä. Siten jostain ihmesyystä yksi pytty (arvioni mukaan) ei enää toiminut. Vauhtia ei saanut helposti yli 70 km/h. Tätä jatkui monta päivää. Ennenkuin ehdin mihinkään suurempiin korjaussuunnitelmiin, vika hävisi yhdessä käynnistyksessä aivan yhtä ihmeellisesti kuin se oli tullutkin. Sen jälkeen autolla on ajettu 25 000 km vailla mitään ongelmia.
Ihmeelliset ovat elektoriniikat. Siitä se kai johtuu. - Ronkainen93
Mulla käy 4 pytyllä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1814193"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?892740Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am1322229Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p782196- 192021
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark52019Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.281970Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m201793Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251793- 831777