ja jäähällin kokonen asuntovaunu perässään, kovaa ja leveästi !! STATOIL !!
Tarkkana ! Norskit tulee ISOLLA mustalla
3
695
Vastaukset
- Mai 17
Norjalaiskilpinen kuorma-auto ajoi öbauttiarallaa 20 % leveydestään keskiviivan vasemmalla puolella Vt21/E8:lla kohti Torniota ja siinähän sitten askarrutti, pääseekö tässä ohittamaan laisinkaan.
Olo oli kuin Spielbergin Duelissa.
Kyl sitten ohi päästiin vailla lähestyvää jäähdytyssäleikköä taustapeilissä!
Statoil on paikka, missä tankkaan autoni mieluiten Noruegassa.- suomalainenma
on heti väistämisvelvolinen vaikka tullaan väärää puolen tietä kurvissa ja kapeikoille ajetaan vaikka toinen (minä) olen jo ensiksi siinä. ei kyllä pahemin näy 10v ikäsiä pikkuautoja. mahtaa olla kaikilla öljyosuus.
- Basta
suomalainenma kirjoitti:
on heti väistämisvelvolinen vaikka tullaan väärää puolen tietä kurvissa ja kapeikoille ajetaan vaikka toinen (minä) olen jo ensiksi siinä. ei kyllä pahemin näy 10v ikäsiä pikkuautoja. mahtaa olla kaikilla öljyosuus.
Kyllähän siellä Norskeilla isoja autoja ja pitkiä/leveitä vaunuja on...mutta eipä ollut isommin ongelmia liikenteessä. Ajoimme Narvikista Å:hon ja takaisin viime viikolla, piti vaan vähän katella etukäteen mahdollisia kapeita paikkoja, joita kyllä riittää varsinkin E10:n loppua lähestyttäessä. Enemmän kyllä huolestutti kun tuli rekkoja ja busseja vastaan välillä useammankin letkoissa, reunaviivan oikealla puolella kun ei juurikaan ole tilaa mihin väistää...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1703303
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541869Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411520Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581142
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251125