Lääkkeet, vitamiinivalmisteet ja akne

Tiedättekö miten omega-3 vaikuttaa ihoon oikeasti? Jotkuthan puhuvat sen puolesta aivan, mutta joissain keskustelupalstoilla sanotaan että sen lääkkeen "kuorista" jotka jäävät elimistöön aiheutuu nimenomaan finnejä, samoinkuin muista lisäravinteista. Entäs vitamiinivalmisteet? Sama juttu? Kalkkitableteista finnejä? Maidostakin finnejä! Rasvaisesta lihasta finnejä! Yksipuolisesta ravinnosta finnejä! Ovatko maitohappobakteerit maidon finnejä aiheuttavan vaikutuksen kumoavia? Mutta entäs niiden "kuoret"=finnejä? Luin että treenaaminen=finnejä, mutta liikkumattomuus=finnejä.
Auringosta finnejä talveksi?

MUTTA entä sinkkitabletit? Niistähän puhuttiin paljonkin, mutta siihen tulokseen tulin että aiheuttavat sisäisiä paiseita. Eli ei niistäkään apua, vai?

Joo, ja sitten vielä serotoniiniähän käytetään masennuslääkkeissä. Jonkinlainen kudoshormoni? HORMONI, eli ei kai ihme että ne aloitettaessa hormonit menevät sekaisin, ei tee mieli seksia, ruoka ällöttää ja kaikenkukkuraksi NAAMA KUKKII ja arvet jää. Ja jos yhden päivän on lääkkeitä syömättä, yhtäkään finniä ei ilmaannu, mutta kun taas ottaa lääkkeen illalla, aamulla on tullut yksi finni lisää! JO ON KUMMA
0115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset

Vanhimmat

Ei vielä vastauksia

Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.

Kommentoi aloitusta


apua:(:( kirjoitti:

Tiedättekö miten omega-3 vaikuttaa ihoon oikeasti? Jotkuthan puhuvat sen puolesta aivan, mutta joissain keskustelupalstoilla sanotaan että sen lääkkeen "kuorista" jotka jäävät elimistöön aiheutuu nimenomaan finnejä, samoinkuin muista lisäravinteista. Entäs vitamiinivalmisteet? Sama juttu? Kalkkitableteista finnejä? Maidostakin finnejä! Rasvaisesta lihasta finnejä! Yksipuolisesta ravinnosta finnejä! Ovatko maitohappobakteerit maidon finnejä aiheuttavan vaikutuksen kumoavia? Mutta entäs niiden "kuoret"=finnejä? Luin että treenaaminen=finnejä, mutta liikkumattomuus=finnejä.
Auringosta finnejä talveksi?

MUTTA entä sinkkitabletit? Niistähän puhuttiin paljonkin, mutta siihen tulokseen tulin että aiheuttavat sisäisiä paiseita. Eli ei niistäkään apua, vai?

Joo, ja sitten vielä serotoniiniähän käytetään masennuslääkkeissä. Jonkinlainen kudoshormoni? HORMONI, eli ei kai ihme että ne aloitettaessa hormonit menevät sekaisin, ei tee mieli seksia, ruoka ällöttää ja kaikenkukkuraksi NAAMA KUKKII ja arvet jää. Ja jos yhden päivän on lääkkeitä syömättä, yhtäkään finniä ei ilmaannu, mutta kun taas ottaa lääkkeen illalla, aamulla on tullut yksi finni lisää! JO ON KUMMA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu