Tuhlarintorpalla

jälleen mutta ei kerrota taaskaan henkilöitä jos eivä ite
kehtaa nimiään sanoa.
mutta sen sanon ettei meninki ollu taaskaan hyvien
tapojen eikä kaupnugin virkistysmajan käyttöohjeiden
mukaista, eipä vainkaan.
11323
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kutupaekka veronmaksajien piikkiin.

Äänestä
  • mutta kuntalaiset maksaapi kiltisti
    vaikka tärkiämpäänkin rahnaa tarttis

    Äänestä

paikka?

Äänestä

ei puututa, tämähän ov verovarojen tuhlaamista??
kun on muutenkin lama-aika ja ihmisiä jää työttömäksi
ja rahasta on tiukkaa eikö kaupungin pitäisi näyttää
esimerkkiä eikä suosia joidenkin tiettyjen makeaa elämää??

Äänestä

tämä on semmonen paikka jossa juhlii tietty porukka, aika pieni piiri.
Kaupungilla töissä oleva serkkuni kertoi muutamalla tapana olevan että kun oman puolison kanssa ei sovi hommat yksiin, tuodaan viikonlopuksi seuralainen muualta vaikkei sitten kumpikaan ole kaupungin työntekijöitä. Ja kun mökki on kaupungin työntekijöiden virkistysmaja niin onko tämä oikein....?

Äänestä

tämä nyt ei ole mitään uutta Haapavedellä että verorahoja haaskataan mitä kummallisimpiin kohteisiin. Ykkösasia on ennenkin ollut johtoportaan virkistäytyminen joka on maksanut mansikoita.

Äänestä
  • työläiset saamme siellä virkistäytyä, miks oot tostaki kateellinen.

    Äänestä

  • mekin tavalliset kirjoitti:

    työläiset saamme siellä virkistäytyä, miks oot tostaki kateellinen.

    vielä näkyny.

    Äänestä

meno on kovaa!

Äänestä
  • Pitää siihen torpan käytölle selvät pelisäännöt saada, niin ei turhaan viattomat joudu silmätikuksi

    Äänestä

  • Huhuako kirjoitti:

    Pitää siihen torpan käytölle selvät pelisäännöt saada, niin ei turhaan viattomat joudu silmätikuksi

    kun sinne mennee , että kunnan elätti ....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juhlittiin kirjoitti:

jälleen mutta ei kerrota taaskaan henkilöitä jos eivä ite
kehtaa nimiään sanoa.
mutta sen sanon ettei meninki ollu taaskaan hyvien
tapojen eikä kaupnugin virkistysmajan käyttöohjeiden
mukaista, eipä vainkaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu