DNA-mainoksessakin sanotaan, että: "vaihtamalla paranee" joten ei muuta, kuin vaihtamaan :)
Kyllä vaihtamalla paranee!
vuudivuu
11997
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Mä voisin vaihtaa muun liittymän dnahan mut en toisinpäin. Tosin..mulla on jo dnan liittymä joten ei tarvi vaihtaa. Olen siihen ihan tyytyväinen. Laskut pysyneet aisoissa jne joten kaik hyvin.
totta on, kyllä parani kun vaihdoin dna:n saunikseen. nyt jopa toimii ja vieläpä ilman pätkimistä
Mä pysyn dnassani kiinni kuin hitsattu enkä IKINÄ vaihtais johonkin Saunikseen. Sauniksen kanssa ei saa kuin ongelmia ongelmien perään. Lue vaikka foorumeita niin huomaat.
Mulla ei dna pätki ja onkin ainoa joka toimii kunnolla. On nimittäin kokeiltu myös Saunikset ja Elisat ym.
Huoh, itselläni ollut 3 vuotta jo tämä niinsanottu "saunis", eikös tämä "saunis" ole ihan elisan omistuksissa tai vastaavaa, minunmielestäni vika on nyt KÄYTTÄJÄSSÄ, jos et osaa käyttääkkuin DNA:ta, itse olen omistanut vain DNA prepaidin, enkä kadu vaihtaneeni sitä.
Piti lukea toisenkin kerran, ennenkuin sytytti.
Ihan hyvät naurut.
niin, MITES VAIHDAT, KUN SOPIMUS ON MÄÄRÄAIKAINEN, ja dna tienaa vastaanottamalla vikailmoituksia, joihin eivät edes reagoi. Parempi on mainostaa, että testaa kaikki operaattorit, ennenkuin laitat nimesi dna-huijauksiin.
Elisan pois ja mieluiten DNA:han mutta kun asiakaspalveluun joutuu jonottamaan puoli päivää ja vielä maksamaan siitä. Kertaalleen pääsin läpi yllättävän nopeasti (45min) ja sieltä sitten neitokainen totesi että määräaikaisuutta on jatkettu vuodella, joten tässä sitä nyt ollaan kiinni.
Että kyllähän se vaihtamalla paranisi jos olisi vaan niin helppoa.
Jotkut ei ilmeisesti saa asiakkaita pidettyä kuin väkipakolla.
Onkohan Elisa muilla yhtiöillä (saunalahti, kolumbus, muitakin?) sama käytäntö että määräaikaisuus isketään vaikka asiakas sanoisikin ettei missään nimessä saa laittaa ja sitä uusitaan nuinkin pitkällä ajalla?
En kyllä mihinkään Elisaan liittyvään enää halua kunhan tästä pois pääsee.
DNA:ta en ota ikinä. Vt**aa töykeät myyjät, jotka eivät usko puhetta. Väkisin yritetään myydä liittymiä kahden vuoden sopimuksilla.
Tänään vaihdoin kiinteän laajakaistan dna:n mobiiliin laajakaistaan ja kuukausimaksi tippui 40 EUR --> 10 EUR. Yhtä hyvin toimii kuin edellinenkin yhteys.
yhteys hyvin. niin teki minullaki muutaman kuukauden kunnes ei enää toiminutkaan hyvin ja lopulta ei enää lainkaan. olen kuullut monelle käyneen samoin. kannattaa muistaa tämä.
vittu saatana