Sain vahingossa tietää, että morsiameni polttareihin on tarkoitus kutsua miesstrippareita. En ole itse todellakaan innoissaan asiasta, vaikka luotan morsiameeni 100%. Pidän tuota koko ideaa aika lapsellisena, mutta en ole yllättynyt, että hänen suhteellisen kypsymättömät kaverit sen ovat keksineet. Minusta tuo olisi ihan sama, jos omissa polttareissani olisi naisstrippareita.
Tiedän, että morsiameni ei myöskään pidä tuollaiseista tai muistakaan nolaukseen liittyvistä traditioista polttareissa, koska on ujo ja muutenkin suhteellisen konservatiivinen nainen. Ongelma on vain se, että morsiameni on sen verran kiltti ja pehmeä, että ei viitsi mainita asiasta kavereilleen. Hän on muutenkin aikapaljon kavereiden vietävissä. Olen nyt vähän kahden vaiheilla, että teenkö asialle mitään? Olen jo valmiiksi hieman huonoissa välissä morsiamen kavereiden kanssa, koska olen puuttunut muutamaan kertaan, kun ovat taloudellisesti yrittäneet hyväksykäyttää morsiantani. Olen saanut jo sen takia maineen hieman tiukkapipona. Toisaalta en haluasi myöskään sallia strippareita polttareihin pääasiassa itseni takia, mutta myös morsiameni takia.
Onko jollain jotain hyviä ideoita ongelmaan ratkaisemiseksi siten, että polttareista tulisi morsiameni näköisiä ilman, että joudun taas huonontamaan välejä hänen kavereihinsa.
Miten saisin morsiamen kaverit järkiinsä?
3
755
Vastaukset 3
- neutri
Jäävi olen tietysti neuvomaan, kun en teitä tunne, mutta ehdottaisin, että et asiasta sen suurempaa numeroa tekisi. Kun kerran luotat morsiameesi, anna asian olla.
Ymmärrän, että haluaisit vain morsiamellesi hänen näköisensä polttarit. Polttarit ovat kuitenkin vain yksi ilta muiden joukossa, vaikka niihin kaikenlaisia odotuksia ladataankin. Morsiamesi kaverit järjestävät sen näköisen illan kuin kuvittelevat morsiamesi haluavan (tai tarvitsevan). Jos he eivät morsiantasi osaa lukea niin omapa on häpeänsä. Kyllä morsiamesi varmasti jossain vaiheessa kyllästyy ja hankkii itselleen omanlaisempaansa seuraa. Malta vaan.
Älä vaikeuta asioita hyökkäämällä morsiamen kavereita vastaan. Muuten voit olla varma, että polttareissa on miesstrippari ja sen lisäksi siellä puhutaan sinusta pahaa.
Stripparit, jotka suomessa esiintyvät, ovat ammattilaisia (itsekin hääkeikkoja tehneenä) eivätkä todellakaan ole valmiita mihinkään muuhun kuin silmän ruuaksi. Vaikka kaverit juottaisivat morsiamen kaatokänniin ja tarjoaisivat stripparille, ei ammattilainen sellaiseen lähde.
Minusta vaikuttaa vähän, että tytöt itse haluavat tekosyyn päästä katsomaan miesstripparia. Anna heille se ilo ja toivo, että morsiamesi polttareissa tehdään myös jotain sellaista mistä morsiamesi oikeasti pitää.
Niin ja älä huolestu, äläkä suutu jos omissa polttareissasi on naisstrippari. Ei se ole sen pahempaa kuin katsoa minkä tahansa jenkkiläisen rap-artistin musavideoita (paitsi, että musa on parempaa). Katsoa saa, vaikka naimisissakin, kunhan on kumppanilleen rehellinen :)- neutri
oho... kirjoitinpa "hääkeikkoja tehneenä"... kenenkään häissä en sentään vielä ole stripannut vaan ainoastaan polttareissa. tietysti voisihan se olla hauska sukulaispappojen ilmeitä katsella, kun siinä isän puheen ja kakun leikkuun välissä olisi eksoottinen tanssishow XD
- ap.
Kiitos kommentoista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1412099Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois234926Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.150913- 78873
- 64861
Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!37847- 105798
Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47757Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä68695- 71571