Partsulla tupakointi..

Eikö jo tämä ikuinen riidan aihe voisi lopettaa siihen että parveketupakointi lopetettaisiin koko maassa. Ei ketään rutisisi enää siitä.Kaikki voisi nauttia savuttomasta ympäistöstä,mikä kaikille kuuluu yhteisesti.Se kahvikupillisen ja teekupillisen ym juoman voi nauttia ilman syöpäkäärylettäkin.Jo 10v ollut ilman tupakkia ja toivon muillekin selkärankaa ja itsehillintää lopettamiseen,ei se sen vaikeampaa ole kuin päättää että se oli viiminen tupakki ku poltin. Todella kärsin siitä kun muut polttaa parvekkeella ja se käry tulee sisälle.
Tsemppiä yritykseen:)
4219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mutta ennenkuin edes poltin itse, asuin vajaa pari vuotta kerrostalossa, jossa moni naapuri kävi parvekkeella savuilla. Ja ne parvekkeet oli sellaisia avonaisia, "koppeja" vaan, melkein vieri vieressä ja siihen kun mahtui just yksi tuoli, niin siinä mä otin aurinkoa ja vaikka naapurit kävi parvekkeillaan tupakalla samaan aikaan, niin ei haitannut minua.

Ja ilmeisesti mulla on silloin ollut hajuaistissa jotain vikaa, koska vaikka olohuoneessa oleva parvekkeen oveni oli lähes koko kesän auki, niin en kyllä haistanut sisällä koskaan tupakan hajua.

En siksi tajua miten jotkut voivat sen haistaa tai nähdä vaivaa siitä. Kovinkaan suuresta hajusta kun ei ainakaan voi olla kyse. Kyllä ulkoilma sen verran suodattaa sitä.

Äänestä

Kyllä tupakasta pääsee eroon, eikä se ole vaikeetakaan, ja jos ahistaa niin tuolta saa tukea, siellä on fiksuja ihmisiä jotka tukevat sinua hyvässä asiassa.

http://www.stumppi.fi/portal/

Äänestä

tuntea itsesi yli-ihmiseksi.
Varo ettet ylemmyyden tunnossasi saa uutta paisuntasäiliötä aivoihisi,
jos se keltainen neste paukahtaa päähän.

Äänestä

Polttaako nuo venäläiset vielä mahorkkaa niin paha savu leijailee makuuhuoneeseen juuri kun olen saanut rouvalta pikkuhousut alas ja pitäis iloita ja tehdä ihania asioita,helteellä on muutenkin kuumaa mutta mitä teen kun tämä alakerran työtä pelkäävä mies vetää mahorkkaa välillä 05.00-01.00,hirveä lämpimän sakukaljan haju lisäksi leijailee sieraimiin kun olin vetänyt keuhkot täytee rouvan hybnos merkkistä hajuveden viettelevää tuoksua joka saa kaikki aistit hereille ja laakista hereille,mitä teen huudanko sille että kessutumppuun tai
vettä tulee kohta korville,vielä kun osaisi kääntää venäjäksi tai mitä moldoviaa ne puhuu kun sen usein vaihtuvat naiset on kotoisin mikä tsetseniasta sekä täältä
mikä lie kalkkuna kun puhuu niin säkättämällä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tupruttelematon kirjoitti:

Eikö jo tämä ikuinen riidan aihe voisi lopettaa siihen että parveketupakointi lopetettaisiin koko maassa. Ei ketään rutisisi enää siitä.Kaikki voisi nauttia savuttomasta ympäistöstä,mikä kaikille kuuluu yhteisesti.Se kahvikupillisen ja teekupillisen ym juoman voi nauttia ilman syöpäkäärylettäkin.Jo 10v ollut ilman tupakkia ja toivon muillekin selkärankaa ja itsehillintää lopettamiseen,ei se sen vaikeampaa ole kuin päättää että se oli viiminen tupakki ku poltin. Todella kärsin siitä kun muut polttaa parvekkeella ja se käry tulee sisälle.
Tsemppiä yritykseen:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu