paha olo.
mulla
on edelleen
382174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 44 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 44 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Minullakin. Mhymh. Miksi tämän pitää olla tämmöstä !
edelleen on paha olla..
on paha olo ..kerro jotain siitä..
edelleen paha olla :( ei helpota, ei
minunkin mielestäni kannattaisi kertoa, se varmaankin helpottaisi oloasi. Minä kerroin siskolleni huonosta olostani eilen puhelimessa, se lievensi vaikeaa olotilaani sentäs. Mutta minulla on ikävä silti edelleen.
möykky ylävatsalla jo kohta kaksiviikkoa. Vähän alkaa jo helpottaa, mutta ahistaa vielä .... elämä on ....yllätyksiä täynnä tämä niistä surullinen. yhtä ylä ja alamäkeä.
helpota... alkaa jo v*tuttaa tämä tämmöinen.
pelailit vain, miksi olen tyhmä enkä voi unohtaa?
:'(
Minä en ainakaan ole mikään pelailija. Ja ethän Sinä voi unohtaa, koska rakastat. Pitää puhua, ystäväin. Puhua suoraan juuri hänelle.
hetken parempi olo, mutta mielessä hän on silti, koko ajan.
nyt on toooodella masentunut fiilis taas. j v*tuttaa. en saa mitään tehdyksi, kaikki valuu hiekkaan.
kokoa ajatuksesi. Voit kyllä rakastaa häntä, se on hyvä asia. Muuta ikäväsi voimaksi, muuta vaihtoehtoa ei ole. Minä jos kukaan tiedän sen. Miksipä et ottaisi häneen yhteyttä ja kertoisi tunteistasi. Vai onko hän hylännyt Sinut. Vai Sinäkö hylkäsit hänet, mitä on tapahtunut ?
elämäsi on tylsää. Ruikuta sinä vaan täällä> me eletään täällä IRL.llässä.
on hyvin tylsää. kaikesta on maksettava, eikös juu.
mutta ainakaan en ole kusipää niin kuin sinä, joka ventovieraalle alat ilkkumaan.
mutta kyllä se käy kerta kerralta aina vaan vaikeammaksi. olen viime vuosina huomannut alkavani erakoitua, en enää pysty tuntemaan onnea kuin täysin yksin luonnon keskellä.
tiedetään kyllä kuka.
käyttää sitä sanaa.
en ole kukaan tuntemasi, joten voit jättää tämän ketjun rauhaan harhoiltasi.
kaipuuni kaihertaa kuin tikku kynnen alla !
Tule ja ota minut !
jonka halusin itse ei halunnut mua. joten mene vinkumaan omalle kaivatullesi. vaikka ihan siellä IRL:ssa.
elämässä haukkumassa täällä! Pari kytköstä päässääs sekaisin. Puhut lisäksi kuin joku vitun Julius Ceasar , me sitä ja me tätä. Kun puhut ihan ite ,sanot minä. Me sana tais tulla , kun samalla runkkasit...hmm .. heh
Kommenttia sivulliselta
:DDD
enempää:)
http://www.youtube.com/watch?v=n7PImUK5Lfk
hmpf.
sawlctlj, acquisto kamagra, szzfhkng, levitra costo, agbltlno, levitra, zuiwijlb, kamagra, uiqrrtuw,
olo paranisi? Auttaiskos, jos soittaisit jollekin ja juttelisit asiasta?
kelle soittaa.
joku ihminen jonka kanssa keskustella, kun on paha olla. Ei ole oikein että ihminen on noin yksin. :(
kavereita, mutta nähdään harvoin joten en viitsi silloin kaataa kaikkea niiden niskaan.. eikä muutenkaan niin läheisiä oikein olla.
niskan, voin toimia likapyykkinäsi.
täälläkin..mut jatkettava on......matkaa...
kauppaanko kotterollasi? Odota, haen lompakkoni.
tiedossa on, että jatkaa täytyy... mutta olen ollut samassa tilanteessa ennenkin, ei vain jaksais enää psyykata, ja mistään tsempistä en halua kuullakaan.
jotta voit jatkaa matkaa eikä sulla ole enää pahaa oloa.
sulla on paha olo siksi, että sä olet saanut virustartunnan. mees nyt äkkiä tohtorin juttusille, jotta saadaan tää asia kuntoon. :)))
mitään tohtoreita löydy, kun on heinäkuu ja koko suomi seisoo... :))
sitkeä paha olo. en nyt enää ole itseäni kiikkuun vetämässä, mutta sellainen pieni suru on taustalla koko ajan, edelleen.
Paha olla, miks tää ikävä ei lopu? Sit siihen vielä lisänä se, että rakastaa toista edelleen, kaikesta huolimatta... Eroja ja suhteita ollu takana, mut eka kertaa vois ite sanoo, että hakisin niinsanotusti sen kuun taivaalta, jos sais vaan hänet takaisin :/
sitä kuuta kun tykkään katsella sitä öisin kun ei uni tule..
tiedoksi, että en kaipaa enää. välillä tulee surullinen olo, mutta en enää ottais ko. ihmistä..
sain vasta pari päivää sitten tietää hänestä asioita, jotka tappoivat loputkin hellät tunteet tai kuvitelmat aika nopeaan... tosin pahin oli jo muutenkin ohi.
se suru tulee siitä, kun muistan miten hyvä olo mulla oli silloin kun luulin että musta välitetään. ja ettei sellasta oo oikeasti olemassa.
asiat olivat?