Kunnolla kiristää pantaa ku alottaavat jotku remontti- ja ulkotyöt ***** seittemältä aamulta, jopa aiemmin. Eikö näihin joku raja oo saatavilla, ettei yöllä voi hommia tehä ainakaa nui isoäänisiä. ***** että menee hermo.
Kuopas alottaa jyrinän klo 7
kiristää pantaa
3217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
työt kello 7. aamulla on aloitettava että pääsee illaksi kotiin. ei kannata iltavuoroon laittaa kiinteistöhuoltotöitä kun ne voi tehdä päivälläkin.
kello 7 ei ole yö vaan aamu.
noo pientä kärjistystä pistin peliin, et klo 7 ois vielä yö, mut toi nyt oli kaiken huippu et se ois päivä!!! Ja toisekseen on muuten olemassa semmostakin kuin vuorotyö, jos et ole sattunut kuulemaan. Tämän vuoksi en itse ole jatkuvasti töissä klo 7. Mutta siis: isoäänisimmät hommat päiväksi ja pieniäänisemmät aamuksi kiitän.
kello 7 en päiväx. ja edelleen kiinteistöhuolto ja remontti työt yleensä ei ole vuorotöitä vaan aamuvuoroa. hommat on saatava tehdyksi tietyssä ajassa niin ei siinä voi rueta miettimään että ehkä joku nukkuu. ja ainahan joku nukkuu kun on niitä vuorotöitä eikä kaikille oo ikinä hyvä. mutta enemmistö menee aamulla töihin ja kouluun.
aatele jos ois putkiremontti muutaman kuukauden, porukkaa lappais asunnossas ja meteli ois valtava ja pölykerroksen alta heräisit aina.